Херсонська громада отримала від благодійників понад 160 нових та вживаних сонячних батарей та 40 нових інверторів.
Обладнання передала німецька фотоелектрична компанія SMA, повідомляє керівник міської військової адміністрації Роман Мрочко в Telegram.
![t.me/roman_mrochko](https://ecopolitic.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/2023-11-28-11.02.24.jpg)
t.me/roman_mrochko
Він розповів, що сонячні панелі, серед іншого, використають для забезпечення резервного живлення одного з обʼєктів комунального підприємства "Херсонський водоканал".
![t.me/roman_mrochko](https://ecopolitic.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/2023-11-28-11.02.32.jpg)
t.me/roman_mrochko
“Дякуємо міжнародним донорам за оснащення комунальних підприємств сучасними технологіями”, – написав Мрочко.
Як відомо, це не перший подібний проєкт на Херсонщині. Так у листопаді рятувальники отримали сонячні панелі, щоб забезпечити роботу пунктів незламності у разі відсутності електроенергії. Це зокрема дозволить місцевим мешканцям заряджати гаджети, щоб залишатися на звʼязку.
![t.me/roman_mrochko](https://ecopolitic.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/2023-11-28-11.01.53.jpg)
t.me/roman_mrochko
Нагадаємо, Чортківська громада з Тернопільщини отримає 700 благодійних сонячних панелей від швейцарської компанії Helion. Дахові та наземні СЕС будуть генерувати зелену енергію для комунальних установ.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Жмеринці, Вінницька область, завершують будівництво сонячної електростанції потужністю 70,4 кВт/год на головній насосній станції комунального підприємства "Жмеринкаводоканал". СЕС дозволить щомісяця заощаджувати близько 15% грошей на оплаті рахунків, тобто близько 60-70 тисяч гривень.