Німеччина може відмовитися від підтримки будівельної екодирективи ЄС shutterstock

Німеччина може відмовитися від підтримки будівельної екодирективи ЄС

Катерина Бєлоусова

Компромісним рішенням може бути підхід до обов’язкового ремонту на основі сусідства

Уряд Німеччини може відмовитися від  підтримки амбітних стандартів енергоефективності директиви ЄС щодо кліматичної нейтральності будівельного сектору.

Під час остаточних переговорів щодо обов’язкового ремонту будівель країна може обрати більш гнучкий підхід, повідомляє EURACTIV.

Зазначається, що Єврокомісія наполягає на подвоєнні темпів оновлення будівель ЄС, який наразі становить лише 1% на рік. Для досягнення цілей “зеленої угоди” пропонується запровадив мінімальні стандарти енергоефективності (MEPS) та відремонтувати 15% найгірших будівель. Однак, після голосування в Європарламенті, текст закону мають схвалити країни ЄС, перш ніж він набуде чинності.

В матеріалі підкреслили, що у Німеччині підтримали заборону нових котлів на викопному паливі з 2024 року в обмін на відмову від MEPS.

"Мета федерального уряду на майбутніх переговорах у рамках триалогу полягає в тому, щоб мати норми, які були б близькі до життя і не обтяжували нікого", – сказав один з офіційних представників уряду, не згадуючи MEPS.

Чиновник додав, що уряд все ще веде переговори щодо директиви ЄС щодо будівель, адже вони мають стати кліматично нейтральними до 2050 року.

В матеріалі наголосили, що, ймовірно, канцлер Німеччини Олаф Шольц більше не підтримує обов’язкові цілі оновлення ЄС через побоювання, що вони створять додатковий фінансовий тягар для громадян, які вже постраждали від низки криз в останні роки.

Міністрка будівництва Німеччини Клара Гейвіц заявила, що обов’язковий за законом ремонт не сумісний з конституцією країни. 

Також член німецького Бундестагу Даніель Фьост сказав, що примусова реконструкція будівель є неправильним шляхом.

Зазначається, що компромісним рішенням може бути підхід до обов’язкового ремонту на основі сусідства.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Європарламент ухвалив нову редакцію Директиви щодо енергетичних характеристик будівель, яка покликана зробити сектор кліматично нейтральним до 2050 року, зокрема запровадивши обовʼязковий ремонт найгірших будівель.

Читайте також
Програма Ukraine Facility: які реформи має впровадити Міндовкілля
Програма Ukraine Facility: які реформи має впровадити Міндовкілля

Їхнє виконання передбачене протягом 2024-2026 років

Аудитори ЄС заявляють про нераціональне використання коштів на "зелене" відновлення
Аудитори ЄС заявляють про нераціональне використання коштів на "зелене" відновлення

Спеціалісти впевнені у необхідності змін у методології обчислення витрат на здійснення “зеленого переходу”

Екокомітет схвалив законопроєкт щодо державної кліматичної політики
Екокомітет схвалив законопроєкт щодо державної кліматичної політики

Його прийняття передбачене в Ukraine Facility Plan