Невідомі викинули на заповідній Хортиці мішки із хімікатами

Невідомі викинули на заповідній Хортиці мішки із хімікатами Shutterstock
Іван Шевчук

Мішки з хімікатами пролежали на Хортиці лише один день, проте вони не на жарт стривожили громадськість Запоріжжя

У районі турбази Хортиця хтось викинув величезну кількість хімічних добрив.

Повідомлення про це з'явилося 12 січня на сторінці ФБ-спільноти "Наш острів" .

Екоактивісти зазначали, що мішки з хімікати на той час вже були пошкоджені, і висловлювали побоювання, що перший же дощ може занести небезпечні речовини у Дніпро.


Хімічні відходи на Хортиці, фото: ФБ-спільнота "Наш острів"

На щастя, ця хімія дощу не дочекалася. Вже наступного дня мішки зникли так само загадково, як і з'явилися.

"Мета досягнута - сьогодні всі хімічні відходи було вивезено", - написала на сторінці спільноти мешканка Запоріжжя, представниця громадського руху "Наш острів" Вероніка Калінбет.

Таку швидку розв'язку екоактивістка пов'язує з широким розголосом події, якому прислужилися і репортажі, підготовлені кількома телеканалами. Зокрема - місцевим телеканалом Z.

Відкритим залишилось питання – хто викинув хімікати на заповідному острові? Активісти просять усіх, хто має будь-яку інформацію про інцидент, поділитися нею з правоохоронцями або хоча б на сторінці пабліка. Зокрема, вони просять переглянути записи відеореєстраторів, які могли зафіксувати транспорт із небезпечними відходами.

Екоактивісти побоюються, що хімічні відходи можуть опинитися десь у Дніпрі, на іншому узліссі або в якійсь із посадок уздовж автотрас.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла про еко-суботник на Дніпрі , що відбувся поблизу острова Хортиця.

Читайте також
Кейс Мархалівського лісу набув міжнародного розголосу: RFI опублікувало своє розслідування
Кейс Мархалівського лісу набув міжнародного розголосу: RFI опублікувало своє розслідування

Про те, як українська влада із впертістю носорога продовжує гнути свою лінію попри шалений опір громадськості, тепер читатимуть по всьому світу

Незаконні рубки є – повних даних немає: держоргани обрали позицію "це не до нас"
Незаконні рубки є – повних даних немає: держоргани обрали позицію "це не до нас"

Поки інституції шукають, на кого перекласти відповідальність, вирубка триває без можливості відстежити масштаби та ефективність протидії

Графік стоянок екобуса на травень у Львові, Хмельницькому та Полтаві
Графік стоянок екобуса на травень у Львові, Хмельницькому та Полтаві

Спецавто збиратимуть відходи у різних районах населених пунктів

Небезпечний прецедент створено: чому екоактивісти мітингували проти закону № 13693?
Небезпечний прецедент створено: чому екоактивісти мітингували проти закону № 13693?

Зміни до Земельного кодексу фактично позбавляють Смарагдову мережу будь-якого захисту