Названо ТОП-5 найбільших проєктів зі зберігання енергії у 2022 році shutterstock

Названо ТОП-5 найбільших проєктів зі зберігання енергії у 2022 році

Катерина Бєлоусова

У липні ввели в експлуатацію найбільшу ванадієву окислювально-відновну батарею

2022 рік став знаковим роком для сектору зберігання енергії, адже були реалізовані та укладені найбільш масштабні угоди за всю його історію.

Фахівці Energy-Storage.news підготували підбірку найбільших проєктів, фінансування та угод з продажу в секторі зберігання енергії у 2022 році.

Такі проєкти охоплюють як літій-іонні, так і нелітієві накопичувачі у США, Китаї, Норвегії та Філіпінах.

  • Найбільший літій-іонний проєкт BESS: Crimson Energy Storage 1400 МВт-год (Каліфорнія, США);

В матеріалі підкреслили, що експлуатація чотиригодинної системи зберігання енергії Crimson почалася у жовтні. Енергія від проєкту потужністю 350 МВт/1400 МВт-год буде розділена приблизно 60:40 між 14/15-річними угодами про відбір з комунальними компаніями Southern California Edison (SCE) і Pacific Gas & Electric (PG&E) відповідно.

  • Запропонований найбільший літій-іонний проєкт BESS: 4-4,5 ГВт·год спільного розташування BESS (Філіппіни);

Автори розповіли, що у червні інфраструктурна група Razon's Prime Infrastructure Holdings запропонувала побудувати на Філіппінах проєкт із сонячною енергією плюс накопичувачі з акумуляторною ємністю 4000-4500 МВт-год.

  • Введено в експлуатацію найбільший нелітієвий/не-PHES проєкт: ванадієво-відновна батарея ємністю 400 МВт-год (Китай);

В матеріалі наголосили, що у липні було оголошено про введення в експлуатацію найбільшого проєкту накопичення енергії без використання літій-іонних батарей або накопичувачів гідроенергії (PHES), двох домінуючих технологій у секторі.

Ванадієва окислювально-відновна батарея (VRFB) потужністю 100 МВт/400 МВт-год була підключеної до мережі у травні. Це перша половина великої системи.

  • Найбільше фінансування проєкту зберігання енергії: $1,9 мільярда для Gemini solar-plus-storage (Невада, США);

Зазначається, що у квітні забезпечили боргове та акціонерне фінансування для Gemini, сонячної фотоелектричної установки потужністю 690 МВт/966 МВт постійного струму з проєктом BESS 380 МВт/1416 МВт-год в штаті Невада. BESS використовуватиме літій-іонні батареї від постачальника CATL і, як очікується, вийде наприкінці 2023 року.

  • Найбільша угода про закупівлю між постачальником стільникового зв’язку та системним інтегратором: угода FREYR та Powin на 28,5 ГВт-год.

“Найбільша оголошена угода про продаж за розміром була оголошена в травні, коли норвезька група гігафабрик літій-іонних акумуляторів FREYR погодилася продати системному інтегратору Powin Energy 28,5 ГВт-год своїх акумуляторних елементів між 2024 і 2030 роками”, – розповіли автори.

Вони пояснили, що спершу елементи постачатимуться з гігафабрик FREYR у Норвегії, які запрацюють у 2023/24 роках, а потім із запланованого виробництва FREYR у США. Powin інтегрує батареї FREYR у свої рішення BESS по всьому світу.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, світовий ринок накопичувачів енергії до 2031 року може досягти 500 ГВт, а 75% світового попиту на висококонсолідованому ринку припадатиме на США та Китай.

Читайте також
“Укренерго” провело перший аукціон на будівництво систем збереження енергії
“Укренерго” провело перший аукціон на будівництво систем збереження енергії

Наразі в Україні немає жодної промислової “батарейки”, яка б надавала послуги energy storage українському оператору систем передачі

Кабмін схвалив Національний план з енергетики та клімату до 2030 року
Кабмін схвалив Національний план з енергетики та клімату до 2030 року

Він є однією з умов переговорного процесу та вступу України до Європейського Союзу

У Європі вбачають у відновлюваній енергетиці основу для відбудови України
У Європі вбачають у відновлюваній енергетиці основу для відбудови України

Вже є низка іноземних компаній, які готові заходити на український енергетичний ринок