Упродовж останнього тижня літа, з 23 по 28 серпня, у повітрі Києва виявили перевищення гранично допустимих концентрацій шкідливих речовин.
Про це у вівторок, 31 серпня, повідомила пресслужба Центральної геофізичної обсерваторії ім. Бориса Срезневського.
За вказаний період на 16 пунктах спостереження відібрали та проаналізували 1350 проб повітря.
У столиці протягом минулого тижня норму перевищували:
оксид вуглецю:
- у 1,1-1,2 раза 23 серпня на проспекті Перемоги (район метро Святошин) і 27 серпня в Гідропарку (район поблизу мосту метро та автомагістралі);
діоксид азоту:
- у 5,1-7,2 раза 23 серпня на площах Перемоги, Бессарабській та вулиці Каунаській;
- у 4,2-4,7 раза – на проспекті Перемоги, вулиці Семена Скляренка, бульварі Лесі Українки;
- у 2,8-3,5 раза – на інших постах міста, за винятком проспекту Науки, 37 (біля метеомайданчика обсерваторії), де перевищень не зафіксовано;
формальдегід:
- у 3,0-3,7 раза – 23 серпня на Бессарабській та Деміївській площах, проспекті Перемоги, вулицях Семена Скляренка, Каунаській, Олександра Довженка, бульварі Лесі Українки;
- у 1,4-2,5 раза – на інших стаціонарних постах обсерваторії.
"Загалом, порівняно з попереднім тижнем, у повітрі столиці вміст забруднювальних домішок значно знизився. Починаючи із 25 серпня циклонічний характер погоди з проходженням фронтів і зниження температури повітря сприяли зменшенню рівня забруднення", – повідомили в пресслужбі.
Додали також, що найближчими днями метеорологи прогнозують імовірність випадіння опадів, посилення швидкості вітру та подальше зниження температури повітря.
Такі метеорологічні умови не сприятимуть накопиченню шкідливих домішок у приземному шарі атмосфери.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що на території ВДНГ почали встановлювати інтерактивну скульптуру з переробленого пластику "Київський кит".
Вона працюватиме в режимі реального часу, показуючи поточний екологічний стан міста: колір кита змінюватиметься залежно від чистоти повітря в місті, кількості опадів і календарної дати.