У перші дні листопада підвищення забруднення повітря в Києві зафіксували на кількох локаціях. Найбільш брудним воно було на вулицях Семена Скляренка, Інженера Бородіна та Бессарабській площі.
Там виявили значне зашкалювання діоксиду азоту. Водночас збільшилася концентрація формальдегіду, інформує пресслужба Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.
Усього в період із 1 по 6 листопада відібрали та проаналізували 1655 проб повітря на 16 стаціонарних постах обсерваторії.
Порівняно з попереднім тижнем, в атмосферному повітрі столиці спостерігалося деяке підвищення вмісту формальдегіду. Водночас середній вміст інших забруднювальних домішок майже не змінився.
Загалом, за даними спостережень, зафіксували перевищення гранично допустимих концентрацій (ГДКс.д.) за середньодобовим вмістом:
– завислих речовин:
- у 1,0-1,2 раза на Бессарабській площі та проспекті Перемоги (район метро Святошин);
– діоксиду азоту:
- у 4,9-5,4 раза – на вулицях Семена Скляренка, Інженера Бородіна та Бессарабській площі;
- у 4,2-4,5 раза – на площах Перемоги, Деміївській, проспектах Оболонському та Перемоги, бульварі Лесі Українки, вулиці Каунаській;
- у 3,1-3,5 раза – на інших постах міста, за винятком проспекту Науки, 37 (біля метеомайданчика обсерваторії), де перевищень не зафіксовано;
– формальдегіду:
- у 2,7-3,3 раза – на площах Бессарабській, Деміївській та Перемоги, вулицях Семена Скляренка, Каунаській, Олександра Довженка (район метро Шулявка), проспекті Перемоги;
- у 1,4-2,4 раза – на інших постах спостережень.
Згідно з Укргідрометцентром, найближчими днями антициклональний характер погоди переважно не сприятиме розсіюванню шкідливих домішок у приземному шарі атмосфери.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що цієї осені в Києві опале листя почали переробляти на добриво з допомогою спеціальних хробаків.