Використання перероблених металів сприятиме досягненню цілей сталого розвитку, а також матиме значні економічні та екологічні вигоди.
За даними статистики переробки 2020 року Геологічної служби США вартість 8 перероблених металів сягнула $26 мільярдів, а їхніх неперероблених аналогів – $28 мільярдів, повідомляє Elements.
Зазначається, що попит на ці корисні копалини продовжує зростати. Зростає і кількість відходів, які утворюються під час їхнього виробництва та споживання.
В матеріалі розповіли про концепцію альтернативної вартості, що стосується переваг, яких уникають, обираючи один варіант замість іншого. У випадку неперероблених металів альтернативна вартість — це потенційні економічні та екологічні вигоди, які можна було б отримати завдяки збільшенню коефіцієнтів переробки металу.
Так у США у 2020 році показники переробки металів сягнули таких відсотків переробки:
- алюміній – 54%;
- хром – 25%;
- мідь – 36%
- залізо та сталь – 52%;
- свинець – 77%;
- магній – 55%;
- нікель – 52%;
- олово – 36%.
Автори підкреслили, що метали можуть бути перероблені або з брухту, який є результатом виробничого процесу (відомий як "новий брухт"), або з брухту товарів після споживання ("старий брухт"). Незалежно від джерела, багато з них, особливо хром, мідь і олово, мають потенціал отримати додаткові економічні переваги, переробляючи більшу частку свого брухту.
Вони зазначили, що порівняно з видобутком, обробкою та транспортуванням нових металів переробка може стати значно менш енергоємною альтернативою. Заощаджена енергія зможе забезпечити потреби мільйонів будинків у США.
В матеріалі наголосили, що переробка металів також може зберегти природні ресурси, створити більше екологічних робочих місць і зменшити залежність країни від імпорту корисних копалин та доповнити запаси сировини.
“Потенціал переробки металів величезний, і вжиття заходів щодо збільшення кількості перероблених металів у США може призвести до ще більшої сталості та економічних вигод”, – підкреслили автори.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, використання брухту в електродугових печах з “зеленим” джерелом живлення може стати шляхом до майже нульових викидів.