Названі втрати української сонячної енергетики від російської агресії forbes.ua

Названі втрати української сонячної енергетики від російської агресії

Катерина Бєлоусова

Попри виклики для сонячної енергетики, Україна рухається до енергетичної незалежності

В Україні через російську агресію пошкоджено або знищено понад 550 МВт сонячних електростанцій та домашніх СЕС.

Про це йдеться у власному дослідженні “Асоціації сонячної енергетики України”, оскільки наразі важко точно оцінити кількість знищених обʼєктів, повідомляє pv Europe.

За даними Міненерго, станом на липень 2022 року понад 30% потужностей ВДЕ зараз не виробляють електроенергію через війну: близько 12% сонячної та близько 90% вітрової від загальної кількості встановлених потужностей відповідно.

В АСЕУ було опитано понад 50 власників сонячних електростанцій, чиї установки були пошкоджені з початку війни.

Отримані дані:

  • 68% знищених об’єктів були встановлені на окупованих територіях або поблизу лінії бойових дій;
  • за типом пошкоджених електростанцій домашні СЕС становлять 64,7%, промислові наземні – 29,4%, промислові дахові – 5,9%.

Але незважаючи на такі виклики для сонячної енергетики, Україна впевнено рухається до енергетичної незалежності та робить усе можливе, щоб "зелена" енергетика вижила та продовжувала розвиватися”, – йдеться в матеріалі.

Віталій Шестак, генеральний директор SolarWind Systems (Київ) зазначив, що більшість приватних СЕС в Україні до війни були мережевими – 88% із 45 000 електростанцій. Через повномасштабне вторгнення рф багато населених пунктів та районів залишилися знеструмленими і багато власників цих СЕС зіткнулися з мінусом "зеленого" тарифу. Адже встановлені панелі не працюють". 

“Звичайно, є способи отримати автономність за допомогою ручних інструментів, але для отримання повної автономності потрібні спеціальні компоненти, які неможливо купити в звичайних магазинах”, – сказав Шестак.

Деякі власники вже почали модернізацію своїх мережевих станцій на автономні або гібридні. Таке оновлення передбачає встановлення додаткового гібридного або автономного інвертора та акумуляторів. 

Частину встановлених панелей можна перевести на новий інвертор, щоб скоротити бюджет на модернізацію. Гібридні станції мають більшу вартість будівництва, але вони забезпечують енергонезалежність.

Нагадаємо, родині жителя Київської області Олександра Ананьєва та його односельцям гібридна станція допомогла пережити російську окупацію. Його селище було в оточенні більш ніж місяць.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, виробники сонячної електроенергії закликали українців якомога швидше встановлювати сонячні панелі, адже світові інвестиції в СЕС будуть тільки зростати.

Читайте також
Литва надасть Україні €5 млн на встановлення сонячних електростанцій
Литва надасть Україні €5 млн на встановлення сонячних електростанцій

Ця країна Балтії систематично допомагає нам у різних сферах – від збереження об’єктів природно-заповідного фонду до переробки відходів руйнування

У Хмельницькому інфекційна лікарня отримуватиме електроенергію від власної СЕС
У Хмельницькому інфекційна лікарня отримуватиме електроенергію від власної СЕС

Проєкт втілили в межах програми "Світло для лікарень"

В Одесі ОСББ за кошти держави встановило СЕС на свій будинок
В Одесі ОСББ за кошти держави встановило СЕС на свій будинок

Мешканці об’єднання отримали співфінансування цього проєкту за програмою “ГрінДІМ”

“Нафтогаз” допомагає встановлювати СЕС на українських медзакладах 
“Нафтогаз” допомагає встановлювати СЕС на українських медзакладах 

Загалом 9 лікарень отримають резервні джерела електропостачання