Журналісти ЕкоПолітики зібрали для своїх читачів 6 найбільш значних справ про шкоду довкіллю, про які стало відомо протягом тижня – з 23 по 29 листопада. Інформацію щодо них оприлюднювали пресслужби прокуратур, а також підрозділи Державної екологічної інспекції України.
1. Виробничий кооператив "Екологія", який займається захороненням твердих побутових відходів на полігоні біля села Абрикосове у Білгород-Дністровському районі Одеської області, має сплатити у держбюджет понад 11,3 млн грн шкоди через забруднення земельних ресурсів. Таке рішення прийняв Господарський суд Одеської області. Підприємство не обладнало свій полігон системою вилучення та знешкодження фільтрату і відмовлялося добровільно відшкодувати заподіяні збитки.
2. Екоінспектори Поліського округу розрахували збитки на суму 8 млн 463 тис. грн за загибель водних біоресурсів на озері Козуба на території КП "Зеленбуд" у Житомирі.
3. Піщанська сільська рада отримала претензію від екоінспекції Центрального округу за несанкціоноване сміттєзвалище на території с. Недогарки Кременчуцького району. Фахівці нарахували шкоду на суму майже 7 млн грн.
4. Держекоінспекція Поліського округу виявила незаконну вирубку приблизно 4 га дерев в околицях с. Видумка Пулинської громади Житомирської області. Екоінспектори з’ясували, що вирубані ділянки перебувають у приватній власності та частково в оренді. Вони викликали на місце слідчо-оперативну групу поліції. Відкрито кримінальне провадження.
5. Черкаська окружна прокуратура звернулася до суду, аби стягнути з однієї з сільських рад Черкаського району збитки довкіллю. Її голова не виконав припис екоінспекторів і не ліквідував несанкціоноване сміттєзвалище площею 1,5 га на підпорядкованій йому території. Загальний розмір шкоди, зумовленої засміченням та забрудненням земель, становить понад 1,6 млн грн.
6. Двох жителів Кам’янеччини, що у Тернопільській області, судитимуть за незаконний вилов риби, в тому числі й червонокнижних видів. У квітні цього року в нерестовий період обвинувачені без дозвільних документів виловили майже 600 одиниць риби та 55 раків з річки Жарнівка. Вони заподіяли шкоду на майже 1,3 млн грн рибному господарству України.
Нагадаємо, що про екологічні порушення за 16-22 листопада ви можете прочитати у нашому минулому дайджесті.