ТОВ “Нафтогаз Тепло” має намір у довгостроковій перспективі купувати біосировину у місцевого бізнесу, щоб скоротити споживання природного газу.
Про це повідомив керівник компанії Віталій Михайльо, передає Green Deal.
“Ми наразі перебуваємо в режимі формулювання моделі партнерських відносин: є, наприклад, місцевий малий бізнес, який знатиме, що компанії для виробництва тепла та електроенергії потрібна щорічно певна кількість біосировини. Нехай це буде тріска або солома, у виробництво яких підприємці можуть інвестувати та будувати свій стійкий бізнес”, – сказав Михайльо.
Він також наголосив на готовності компанії підписувати довгострокові контракти, наприклад, на 10 років, щоб партнери могли інвестувати гроші в розвиток свого бізнесу. Окрім біосировини, “Нафтогаз Тепло” також розглядає можливість використання спеціально переробленого сміття.
Компанія не має наміру самостійно йти в ці сфери і планує зосередиться на модернізації ТЕЦ та підвищенні їхньої ефективності, а також спростити та зробити прозорими умови підключення до тепла та електроенергії там, де вона надає такі послуги.
Також “Нафтогаз Тепло” має ідею щодо об’єднання зусиль з іншою “дочкою” НАК – ГК “Нафтогаз України”, яка постачає газ населенню.
“Такі ідеї ще трохи неопрацьовані. Але, гадаю, потенційно синергія буде великою”, – сказав Михайльо.
Наразі в НАК очікують остаточного переходу права власності на активи, яке відбудеться орієнтовно у квітні цього року.
“Нафтогаз Тепло” є дочірньою компанією НАК “Нафтогаз України” та управляє Новояворівською та Новороздільською ТЕЦ і ТКЕ у Львівській області та очікує передачі їй в управління ще шести великих державних ТЕЦ: АТ “Дніпровська ТЕЦ”, ПрАТ “Миколаївська ТЕЦ”, АТ “Криворізька теплоцентраль”, АТ “Херсонська ТЕЦ”, АТ “Одеська ТЕЦ”, а також цілісного майнового комплексу ДП “Сєвєродонецька теплоелектроцентраль”.
Нагадаємо, “Нафтогаз” закупить СЕС та електротранспорт для трьох областей на 200 млн грн.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, BloombergNEF назвав місце України у рейтингу інвестпотенціалу у сфері енергопереходу.