На Одещину в національний природний парк "Тузлівські лимани" прилетіло понад 10 тисяч мігруючих куликів.
Птахи зупиняються на заповідних озерах, щоб підживитися мотилем та молюсками на мілководді, написав біолог та еколог з нацпарку Іван Русєв у Facebook.
Він пояснив, що птахи летять на гніздування у Тундру. Через нацпарк транзитом пролітає близько мільйона птахів, яким потрібні мілководдя для пошуку корму та відпочинку. "Тузлівські лимани" відносяться до Рамсарських водно-болотних угідь з міжнародним статусом.
Русєв розповів, що окрім сотень тонн мотиля, тобто личинок комарів, кулики харчуються молюсками та іншими водними безхребетними з пухкого ґрунту лиманів. Дзьоб кожного виду пристосований до добування конкретних тварин на конкретній глибині ґрунту.
“Якщо немає води, і ґрунт висихає, то корм для багатьох куликів стає практично недоступним, основна частина якого просто гине від безводдя”, – пояснив біолог.
Нагадаємо, на Одещині в національному природному парку "Тузлівські лимани" помітили зграю з 210 фламінго.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, У національному природному парку "Тузлівські лимани", що на Одещині, в акваторії лиману Малий Сасик “зупинилися” близько 12 тисяч качок, серед яких попелюхи, широконоски, чирянки малі, крижні та нерозені.