На Закарпатті з паліями трави борються за допомогою дронів: фото

На Закарпатті з паліями трави борються за допомогою дронів: фото

Маргарита Толстих

Місцеві екоактивісти з новою технікою прийшли на допомогу рятувальникам ДСНС у справі охорони довкілля

У Свалявській ОТГ на Закарпатті екоактивісти допомагають дснсникам боротися із паліями трави за допомогою дронів.

Про це повідомляє видання "Рубрика".

Незвичайний метод боротьби з охочими влаштовувати підпали в природі запропонувала молодіжна екологічна спільнота "Еко Свалявщина". Активісти звернулися до місцевих співробітників ДСНС і ті пропозицію підтримали.

Відтепер екоактивісти виходять на спільне патрулювання з рятувальниками. Техніка у них власна - придбали за грантові кошти від посольства Великої Британії.

" У нас заплановані спільні патрулювання. Ми піднімаємо дрон, знаходимо місце підпалу, можливих порушників і скоординовуємо туди патрулі", - каже один з активістів групи Василь Петрус.

У перший же свій виліт активісти помітили на полі трьох чоловіків з маленькою дитиною. Місцеві мешканці спалювали траву.

Один із порушників намагався втекти на скутері. Але дрон прослідкував за ним. А екоактивісти передали дані про його місце мешкання правоохоронцям.

У ДСНС новим способом патрулювання задоволені. Кажуть, що це допомагає знизити на них навантаження та працювати ефективніше. Адже лише за перші три місяці поточного року підрозділи рятувальників в екосистемах краю ліквідували 306 пожежЗагальна площа знищеної сухої трави, чагарників та сміття становить понад 333 га.

Як писала ЕкоПолітика раніше, в Рівненській області жителька села Люхча спалювала на городі траву й заледве не спалила рідне село.