На Закарпатті встановили першу турбіну вітропарку "Островський” facebook.com/ukrwindenergyassociation

На Закарпатті встановили першу турбіну вітропарку "Островський”

Катерина Бєлоусова

Громада отримуватиме 3% доходу від продажу електроенергії, тобто 1,5 мільйона гривень на рік від роботи однієї турбіни

У Нижньоворітській громаді, що на кордоні Львівської та Закарпатської областей, завершили монтаж першої вітротурбіни вітропарку "Островський" з потужністю 4,8 МВт.

Висота її башти сягає 120 метрів, а діаметр ротора – 152 метри, повідомляє Українська Вітроенергетична Асоціація у Facebook.

Зазначається, що ця вітротурбіна, порівняно з іншими в Україні, має середній розмір. Вітропарк будує компанія "УК "Вітряні парки України".

“Встановлення першої вітротурбіни – важливий етап у реалізації будь-якого вітроенергетичного проєкту. Наступним кроком є підключення до електричної мережі, і генерація електроенергії для споживачів”, – підкреслили у повідомленні.

В УВЕА розповіли, що потужність Островської ВЕС сягатиме 80 МВт. Вона зможе забезпечити зеленою енергією близько 50 тисяч сімей.

Зазначається, що, окрім енергії, Нижньоворітська громада отримає від ВЕС і інші переваги. Так вітровий парк направлення 3% доходу від продажу електроенергії до бюджету громади. Тобто від роботи лише однієї вітротурбіни громада отримуватиме близько 1,5 мільйона гривень.

“Вітряний парк "Островський" – це нові економічні і соціальні привілеї для Нижньоворітської громади та регіону в цілому”, – додали в УВЕА.

Нагадаємо, голова правління Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА) Андрій Конеченков розповів, що протягом повномасштабної війни в Україні ввели в експлуатацію три вітроелектростанції сумарною потужністю 228,5 МВт.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Словаччина може розширити активність бізнесу на Закарпатті, зокрема у сфері розвитку вітрової енергетики.

Читайте також
Експерти розповіли, яку додаткову потужність дадуть енергосистемі нові ВЕС
Експерти розповіли, яку додаткову потужність дадуть енергосистемі нові ВЕС

У пріоритеті – проєкти, які можуть бути реалізовані відносно швидко

На Закарпатті запрацював новий цех із виробництва вітротурбін
На Закарпатті запрацював новий цех із виробництва вітротурбін

Це ще один крок до посилення стійкості та надійності енергетичної системи України

У Тайвані знайшли спосіб переробляти лопаті ВЕС, щоб вирішити ключову проблему галузі
У Тайвані знайшли спосіб переробляти лопаті ВЕС, щоб вирішити ключову проблему галузі

До 2044 року обсяги відпрацьованих лопатей сягнуть 782 000 метричних тонн