На Волині хочуть покращити якість моніторингу повітря shutterstock

На Волині хочуть покращити якість моніторингу повітря

Катерина Бєлоусова

Наявна система моніторингу не дає повної і об’єктивної картини стану атмосферного повітря регіону

У Волинській області планують збільшити кількість стаціонарних пунктів спостереження за станом атмосферного повітря та розширити перелік забруднювачів, які підлягають моніторингу.

Про це розповів голова екокомісії Юрій Ройко під час обговорення у робочій групі реалізації у 2023 році Програми державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря, повідомляє пресслужба Волинської облради.

Ройко зазначив, що наразі в області функціонує лише 4 стаціонарні пункти спостереження за станом атмосферного повітря, 3 з яких знаходяться у Луцьку. 

"Це не дає повної і об’єктивної картини стану атмосферного повітря на усій території Волині, а відтак необхідно подбати про встановлення додаткових стаціонарних постів. Варто також впроваджувати заходи з їхньої модернізації, тобто автоматизовати вимірювання забруднюючих речовин”, – сказав він.

Ройко також наголосив на необхідності розширити перелік забруднювачів, які підлягають моніторингу.

Він підкреслив, що Програму державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря розглянули та проаналізували на засіданні профільної депутатської комісії 23 лютого 2022 року. Програма не втратила своєї актуальності та має корелюватися з іншими природоохоронними заходами на 2023 рік.

В повідомленні зазначили, що члени робочої групи рекомендували вжити ці заходи в рамках першого етапу реалізації програми. Виконавці програми зобов’язались звернутися до муніципалітетів Луцька, Ковеля, Володимира і Нововолинська, які є найбільш вразливими до забруднення атмосферного повітря, щодо визначення основних заходів та місць для проведення моніторингу джерел забруднення.

Нагадаємо, керівник Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух заявив, що викиди в атмосферу спричиняють велике обурення жителів, тому необхідно прискорити розв’язання цієї проблеми.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Києві інтегрували офіційні дані з міської системи моніторингу стану повітря на міжнародну платформу компанії IQAir.

Читайте також
Євросоюз посилює вимоги до якості атмосферного повітря
Євросоюз посилює вимоги до якості атмосферного повітря

Найбільшими його забруднювачами у країнах блоку наразі є тверді частинки, діоксид азоту та озон

В Україну прийшло забруднене повітря з заходу та півночі
В Україну прийшло забруднене повітря з заходу та півночі

Фахівці рекомендують за можливості не виходити на вулицю

У Києві хочуть розробити офіційні правила розміщення генераторів
У Києві хочуть розробити офіційні правила розміщення генераторів

Минулого року від містян надходило багато скарг на їх використання

КМВА призупиняє роботу скандального заводу у Києві через перевищення викидів
КМВА призупиняє роботу скандального заводу у Києві через перевищення викидів

На його діяльність неодноразово скаржилися мешканці столичних районів Сирець, Куренівка та Нивки