У селі Гірки Новослобідської громади, що в Сумській області, виміряли вміст небезпечних сполук у водоймах.
Команда експедиції "У пошуках чистої води" перевірила якість питної води в семи точках, повідомляють на Facebook-сторінці громадської організації "Екодія".
"Більшість із них виявились у нормі. Та не обійшлося й без тривожних показників: у водоймі під розораним схилом наші експрес-тести показали максимальне значення вмісту фосфатів — понад 1,8 мг/л. Тут же ми виявили дуже низький вміст розчиненого кисню у воді — 3 мг/л (бажаний показник для відкритих водойм понад 6)", — йдеться в повідомленні.
За словами екоактивістів, це означає, що в ставку забагато органіки, водойма заростає й відбувається заболочення. Тому, наголосили вони, важливо надалі відстежувати вплив сільгоспробіт на воду в цій місцині, щоб не порушити балансу екосистем.
Ще однією небезпечною точкою стала закинута криниця, яку місцеві жителі планують розчистити та використовувати. За даними "Екодії", тут зафіксовано дуже високий вміст амонію (3 мг/л), фосфатів (1,8 мг/л) та заліза (1,2 мг/л).
"У селі Гірки мешкає всього 28 людей, а місцеві активісти мріють зробити з нього оазис зеленого туризму та заповідну зону. Та, на жаль, без доступу до чистої питної води цього досягти неможливо", – зазначили на сторінці.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що в першому кварталі 2021 року працівники хімічної лабораторії обстежили водойми Львівської міської територіальної громади й визначили найчистіші та найбрудніші з них.