У Швейцарії в кантоні Вале схили гір, зокрема заповідні території, захопили кактуси опунції, що може знищити біорізноманіття Альп.
Біолог Ян Тріпонез заявив, що через глобальне потепління в деяких районах Вале кактуси займають третину доступної поверхні, повідомляє Guardian.
Тріпонез підкреслив, що Вале – одна з гарячих точок біорізноманіття в Швейцарії. На кантон припадає 2200 рослин з 3000 у всій країні.
Зазначається, що кактуси завезли у 18 сторіччі з Північної Америки. Ця інвазивна, тобто не місцева, рослина легко витримує температури до -15 градусів, проте “погано переносить” сніг.
В матеріалі розповіли, що поблизу столиці Вале, в Сійоні, опунції складають 23-30% низькорослого покриву. Вони також поширюються в сусідніх альпійських регіонах, зокрема Тічино та Граубюнден у Швейцарії, а також у долині Аоста та Вальтелліні в Італії.
Автори підкреслили, що через потепління умови Альп можуть стати ідеальними для поширення опунції. Адже за даними Meteo Swiss, кількість снігових днів на висоті нижче 800 метрів у Швейцарії зменшилася вдвічі з 1970 року. Окрім того, сніг покриває Альпи приблизно на місяць менше, ніж середні історичні показники.
В матеріалі підкреслили, температури в Швейцарії зростають вдвічі швидше, ніж середні глобальні показники, а середні температури вже на 2,4C вище, ніж середні показники 1871-1900 років.
Зазначається, що чотири з дев’яти видів опунції у Вале становлять загрозу для місцевих екосистем, особливо в районах з кислими або нейтральними ґрунтами, на які припадає одна третина південних схилів долини.
В матеріалі розповіли, що місцева влада планує провести кампанію з викорчовування кактусів. Проте це буде складною задачею. Адже опунції легко розмножуються, відростаю, навіть якщо їх зрубати, наступити на них або залишити сухими протягом місяців. Кактуси також відростають у більшості місць, звідки їх викорчували, що змушує біологів сумніватися, чи можна взагалі їх знищити.
Нагадаємо, в італійських Альпах на тлі рекордних температур хвилі спеки обрушилася частина гірського льодовика, через що загинуло щонайменше 6 людей та постраждало 8.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, через зміну клімату у Норвегії біля Согне-фьорда місцеві жителі почали вирощувати виноградники, далеко за межами широти 30-50 градусів, яка традиційно вважається оптимальною для виробництва вина.