На схилах швейцарських Альп зазеленіли кактуси: науковці бʼють на сполох theguardian.com

На схилах швейцарських Альп зазеленіли кактуси: науковці бʼють на сполох

Катерина Бєлоусова

Температури в Швейцарії зростають вдвічі швидше, ніж середні глобальні показники

У Швейцарії в кантоні Вале схили гір, зокрема заповідні території, захопили кактуси опунції, що може знищити біорізноманіття Альп.

Біолог Ян Тріпонез заявив, що через глобальне потепління в деяких районах Вале кактуси займають третину доступної поверхні, повідомляє Guardian.

Тріпонез підкреслив, що Вале – одна з гарячих точок біорізноманіття в Швейцарії. На кантон припадає  2200 рослин з 3000 у всій країні.

theguardian.com

Зазначається, що кактуси завезли у 18 сторіччі з Північної Америки. Ця інвазивна, тобто не місцева, рослина легко витримує температури до -15 градусів, проте “погано переносить” сніг.

В матеріалі розповіли, що поблизу столиці Вале, в Сійоні, опунції складають 23-30% низькорослого покриву. Вони також поширюються в сусідніх альпійських регіонах, зокрема Тічино та Граубюнден у Швейцарії, а також у долині Аоста та Вальтелліні в Італії.

Автори підкреслили, що через потепління умови Альп можуть стати ідеальними для поширення опунції. Адже за даними Meteo Swiss, кількість снігових днів на висоті нижче 800 метрів у Швейцарії зменшилася вдвічі з 1970 року. Окрім того, сніг покриває Альпи приблизно на місяць менше, ніж середні історичні показники.

В матеріалі підкреслили, температури в Швейцарії зростають вдвічі швидше, ніж середні глобальні показники, а середні температури вже на 2,4C вище, ніж середні показники 1871-1900 років.

theguardian.com

Зазначається, що чотири з дев’яти видів опунції у Вале становлять загрозу для місцевих екосистем, особливо в районах з кислими або нейтральними ґрунтами, на які припадає одна третина південних схилів долини.

В матеріалі розповіли, що місцева влада планує провести кампанію з викорчовування кактусів. Проте це буде складною задачею. Адже опунції легко розмножуються, відростаю, навіть якщо їх зрубати, наступити на них або залишити сухими протягом місяців. Кактуси також відростають у більшості місць, звідки їх викорчували, що змушує біологів сумніватися, чи можна взагалі їх знищити.

Нагадаємо, в італійських Альпах на тлі рекордних температур хвилі спеки обрушилася частина гірського льодовика, через що загинуло щонайменше 6 людей та постраждало 8.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, через зміну клімату у Норвегії біля Согне-фьорда місцеві жителі почали вирощувати виноградники, далеко за межами широти 30-50 градусів, яка традиційно вважається оптимальною для виробництва вина.

Читайте також
Футбольний клуб "занурив" свою назву під воду, щоб привернути увагу до глобального потепління
Футбольний клуб "занурив" свою назву під воду, щоб привернути увагу до глобального потепління

Футбол є потужним засобом комунікації, який може підвищити обізнаність мільйонів людей про нагальні проблеми

Арктична тундра стала новим джерелом вуглецю для планети, – вчені 
Арктична тундра стала новим джерелом вуглецю для планети, – вчені 

Драматичні зміни в Арктиці спричинені високими температурами та інтенсивними лісовими пожежами

Вчені прогнозують десятки мільйонів смертей через глобальне потепління
Вчені прогнозують десятки мільйонів смертей через глобальне потепління

Цей песимістичний прогноз також стосується й України