На Рівненщині збудують потужний вітропарк shutterstock

На Рівненщині збудують потужний вітропарк

Катерина Бєлоусова

ВЕС зможе виробляти близько 1 мільйона МВт*год/рік

На Рівненщині у Радивилівській громаді планують у 2025 році побудувати сучасний вітропарк потужністю 320 МВт.

Парк розташовуватиметься на сільськогосподарських землях, що дозволить максимально ефективно використовувати території, та складатиметься з 54 турбіни, висотою 160 метрів з потужністю 6 МВт кожна, повідомляє ​​Рівненські новини.

Зазначається, що в громаді провели зустріч з представниками ТзОВ "Вітропарк Західний-Р", які реалізовуватимуть інвестиційний проєкт, та місцевої влади. У заході також взяли участь місцеві підприємці та аграрії, які орендують земельні ділянки (паї), потенційно придатні для виробництва вітрової енергетики.

В матеріалі підкреслили, що зустріч провели для досягнення консенсусу з подальшим підписанням Меморандуму щодо встановлення на оброблюваних земельних ділянках вітрових турбін, а також відповідних мереж та споруд.

Автори розповіли, що заплановане будівництво вітропарку триватиме 18 місяців. ВЕС зможе виробляти близько 1 мільйона МВт*год/рік.

Вони наголосили, що американсько-європейський інвестиційний фонд, який інвестуватиме у будівництво вітропарку, працює за принципами світових стандартів, де враховується максимальна ефективність використання земельних ресурсів. Землю у вітропарку можна буде обробляти на відстані метра від точки розташування вітрової турбіни. Сітка турбін плануватиметься так, щоб максимально ефективно використовувати існуючі польові проїзди.

Зазначається, що наразі ВЕС проєктується. Фахівці вивчаються найбільш ефективні локації розміщення вітрових турбін та розробляють необхідні логістичні маршрути. Ймовірно, вітропарк розширять і на сусідні громади, а саме на Почаївську та Бродівську.

В матеріалі підкреслили, що компанія забудовника зареєстрована в Радивилові, тобто громада отримає нові робочі місця, соціальні пакети для мешканців та надходження до місцевого бюджету.

Міський голова Радивилова Микола Карапетян заявив, що підвищення рівня добробуту громади є пріорітетом. А це повʼязано зі стабільними надходженнями в місцевий бюджет. Окрім того, виробництво "зеленої” енергії сприятиме енергетичній незалежності та не завдаватиме довкіллю шкоди.

Нагадаємо, на Миколаївщині запустили першу чергу Тилігульської вітрової електростанції потужністю 114 МВт з 19 вітрових турбін.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у червні світові потужності вітрової енергетики сягнули 1 ТВт, на що знадобилося 40 років.

Читайте також
На Волині будують ВЕС на понад 20 вітряків
На Волині будують ВЕС на понад 20 вітряків

Вона не лише дасть електроенергію області, а й створить додаткові робочі місця

Стало відомо, які європейські країни лідирують у будівництві нових ВЕС
Стало відомо, які європейські країни лідирують у будівництві нових ВЕС

ЄС має пришвидшити темпи розвитку вітроенергетики, аби встигнути реалізувати свою мету у 425 ГВт до 2030 року

Експерти назвали країни-лідери та країни-аутсайдери у розвитку вітроенергетики
Експерти назвали країни-лідери та країни-аутсайдери у розвитку вітроенергетики

Багато держав зі значним потенціалом у цій сфері майже його не використовують

У Vortex Bladeless розробляють принципово нові вітрогенератори, які працюють від вібрації
У Vortex Bladeless розробляють принципово нові вітрогенератори, які працюють від вібрації

Крім них, незвичайні вітряки створює британська компанія Alpha 311 та німецький стартап SkySails