На Рівненщині відходами забруднили територію у 3,6 тисяч квадратних метрів

На Рівненщині відходами забруднили територію у 3,6 тисяч квадратних метрів t.me/deionline
Катерина Бєлоусова

У пробах ґрунту перевищено вміст фосфору, сульфатів, нітратів та хлоридів

Тараканівську сільську раду, що на Рівненщині, забов’язали сплатити майже 250 тисяч гривень збитків.

Таку суму нарахувала Держекоінспекція Поліського округу за засмічення землі відходами, повідомляє ДЕІ у Telegram.

Місцеві жителі звернулись по допомогу до державної установи щоб ліквідувати сміттєзвалище біля сільської дороги та житлових будинків.

Екоінспектори виявили забруднення на території понад 3,6 тисяч квадратних метрів. Вони відібрали проби ґрунту та провели дослідили у лабораторних умовах.

Результати були невтішні – у пробах перевищено вміст фосфору, сульфатів, нітратів та хлоридів.

“За виявлені порушення посадову особу Тараканівської сільської ради притягнуто до адміністративної відповідальності та для добровільної сплати виставлено претензію  на суму 243,2 тисячі гривень”, – сказано в повідомленні ДЕІ.

Також інспектори зазначили, що у разі відмови від добровільного відшкодування заподіяної шкоди, Держекоінспекція Поліського округу буде змушена звернутись до суду з позовом про її стягнення в примусовому порядку.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, В Запорізькій області компанії "Мотор Січ” за забруднення повітря нарахували та пред’явили претензію на суму близько 900 тисяч гривень.

Читайте також
Україна повторно використовує всього 10% будвідходів — у 9 разів менше, ніж ЄС
Україна повторно використовує всього 10% будвідходів — у 9 разів менше, ніж ЄС

Захоронювати відходи і досі дешевше, ніж переробляти. Та й зобов’язань сортувати їх досі немає

Графік роботу екобуса у Львові, Полтаві та Хмельницькому на серпень
Графік роботу екобуса у Львові, Полтаві та Хмельницькому на серпень

Деякі відходи занадто шкідливі, щоб викидати їх у звичайний смітник

Виконано, прострочено, успадковано: який вигляд має екологічний табель Мінекономіки за рік
Виконано, прострочено, успадковано: який вигляд має екологічний табель Мінекономіки за рік

Які плани відомству вдалося реалізувати та скільки досягнень об’єднане міністерство насправді отримало у спадок від попереднього

Вдруге за рік Держгеонадра хочуть продати на торгах одне з найбільших боліт України
Вдруге за рік Держгеонадра хочуть продати на торгах одне з найбільших боліт України

У квітні служба вже отримувала відмову, але знову подала той самий проєкт