На референдумі у Швейцарії не підтримали екоініціативи й закон про захист клімату Shutterstock

На референдумі у Швейцарії не підтримали екоініціативи й закон про захист клімату

Зоряна Бердник

Швейцарці тричі сказали "ні" екологічним програмам влади

Громадяни Швейцарії відхилили дві екологічні ініціативи та закон про захист клімату під час всенародного голосування 13 червня.

Про це з посиланням на інформагенцію dpa повідомило видання DW. Зокрема, швейцарці відкинули урядові плани, які зробили б країну першою в Європі та другою у світі з повною забороною на пестициди.

Проголосували проти аграрних ініціатив

На всенародний референдум у Швейцарії було винесено дві ініціативи щодо хімічних пестицидів. Згідно з однією, фермерам, які використовують для боротьби зі шкідниками синтетичні засоби, не мали надавати субсидії. Друга передбачала введення протягом наступних 10 років повної заборони на синтетичні пестициди та перетворення країни на 100-відсоткового виробника біопродукції. Обидві аграрні ініціативи відхилили — проти органічного сільського господарства висловилося приблизно 61% виборців.

Представники швейцарського агросектору заявили, що схвалення відповідних ініціатив означало б зниження сільськогосподарського виробництва та підвищення цін на продовольство в країні.

Заблокували закон про викиди CO2

Досить несподіваним виявилося "ні" щодо закону про захист клімату — пропозицію скоротити викиди парникових газів на 50% від рівня 1990 року до 2030 року не підтримали 51,6% виборців.

Зазначається, що уряд і парламент Швейцарії протягом років працювали над розробленням цього закону.

У разі ухвалення цього закону бензин і дизельне пальне подорожчали б, а за авіаперельоти жителям країни, залежно від маршруту, довелося б сплачувати більшу суму — до 120 франків (приблизно 110 євро в перерахунку). До того ж противники також вказали, що Швейцарія несе відповідальність тільки за 0,1% світових викидів, і висловили сумніви в тому, що така політика допоможе навколишньому середовищу.

Раніше ЕкоПолітика писала, що "Велика сімка" виділятиме $100 млрд щороку на захист клімату в бідніших країнах.

Читайте також
Bloomberg NEF назвала 2 оновлені сценарії для досягнення основної мети Паризької угоди
Bloomberg NEF назвала 2 оновлені сценарії для досягнення основної мети Паризької угоди

Аналітики наголосили, що швидкість впровадження чистих технологій і декарбонізації енергетичного сектору стане вирішальним фактором успіху

Світовий суд визнав недостатність Паризької угоди для протидії глобальному потеплінню
Світовий суд визнав недостатність Паризької угоди для протидії глобальному потеплінню

Це рішення стало значним проривом для малих острівних держав, яким загрожує підвищення рівня моря, спричинене глобальним потеплінням

В МЕА оголосили початок кінця ери викопного палива
В МЕА оголосили початок кінця ери викопного палива

Прогнозоване зниження попиту на викопне паливо недостатнє для обмеження глобального потепління до 1,5°C