Громадяни Швейцарії відхилили дві екологічні ініціативи та закон про захист клімату під час всенародного голосування 13 червня.
Про це з посиланням на інформагенцію dpa повідомило видання DW. Зокрема, швейцарці відкинули урядові плани, які зробили б країну першою в Європі та другою у світі з повною забороною на пестициди.
Проголосували проти аграрних ініціатив
На всенародний референдум у Швейцарії було винесено дві ініціативи щодо хімічних пестицидів. Згідно з однією, фермерам, які використовують для боротьби зі шкідниками синтетичні засоби, не мали надавати субсидії. Друга передбачала введення протягом наступних 10 років повної заборони на синтетичні пестициди та перетворення країни на 100-відсоткового виробника біопродукції. Обидві аграрні ініціативи відхилили — проти органічного сільського господарства висловилося приблизно 61% виборців.
Представники швейцарського агросектору заявили, що схвалення відповідних ініціатив означало б зниження сільськогосподарського виробництва та підвищення цін на продовольство в країні.
Заблокували закон про викиди CO2
Досить несподіваним виявилося "ні" щодо закону про захист клімату — пропозицію скоротити викиди парникових газів на 50% від рівня 1990 року до 2030 року не підтримали 51,6% виборців.
Зазначається, що уряд і парламент Швейцарії протягом років працювали над розробленням цього закону.
У разі ухвалення цього закону бензин і дизельне пальне подорожчали б, а за авіаперельоти жителям країни, залежно від маршруту, довелося б сплачувати більшу суму — до 120 франків (приблизно 110 євро в перерахунку). До того ж противники також вказали, що Швейцарія несе відповідальність тільки за 0,1% світових викидів, і висловили сумніви в тому, що така політика допоможе навколишньому середовищу.
Раніше ЕкоПолітика писала, що "Велика сімка" виділятиме $100 млрд щороку на захист клімату в бідніших країнах.