На Полтавщині сталася надзвичайна ситуація техногенного характеру, а саме забруднення річки Псел, ймовірно, свинячим фекаліями.
У річці на ділянці забруднення близько 35 км стався масовий мор риби, а дерева на берегах почали засихати, повідомляє Державне агентство меліорації та рибного господарства.
В повідомленні підкреслили, що фахівці провели лабораторні дослідження води з річки. Виявилося, що вона не відповідає вимогам санітарних норм за мікробіологічними та фізико-хімічними показниками, зокрема:
- за вмістом лактозопозитивної палички – до 12 тисяч при нормативному показнику не більше ніж 5 тисяч;
- за вмістом аміаку – до 3 мг/л при нормативному показнику не більш ніж 2 мг/л;
- риба – за мікробіологічним показникам.
Зазначається, що рибоохоронці спільно з фахівцями Держпродспоживслужби та небайдужими громадянами зібрали та утилізували 380 кг загиблої риби. Вони проводять заходи щодо ліквідації наслідків забруднення водойми, а саме:
- збирають та утилізують снулу рибу, зокрема пересипають її хлорволокном, а місця збору дезінфікують;
- контролюють збут риби на ринках Кременчуцького району;
- патрулюють прилеглі території, щоб обмежити доступ людей та худоби до водойми.
“Велетенські дохлі щуки на узбережжі Псла. Жовті дерева та кислотно-зелені калюжі неподалік від річки. А як там смердить. Це просто не передати словами. Жахіття! Катастрофа державного масштабу – без перебільшень”, – написав депутат Полтавської облради, голова екологічної комісії Євген Корф у Facebook.
Він розповів, що, за попередньою інформацією, причиною катастрофи стали фекалії тваринні з лагуни, що належить свинофермі. За словами місцевих мешканців, нещодавно відходи вивезли до невеликого яру неподалік річки, однак злива змила їх у Псел. Так за три дні після цього у річці загинула невелика риба, а за кілька днів – шестикілограмові щуки. Пляма нечистот продовжує дрейфувати річкою.
“Уявіть, скільки отрути у воді, що щуки не витримали", – зазначив Корф.
Він додав, що наразі поліція проводить розслідування.
Нагадаємо, на Чернігівщині у смт Макошине прорвало очисні каналізаційні споруди, які роками знаходилися в аварійному стані та потребували ремонту. Нечистоти більше тижня заливають громаду.