На Одещині на території національного природного парку "Тузлівські лимани" лиман Бурнас став яскраво-червоним.
Причиною такого явища стало розмноження крихітних ракоподібних дафній, пише біолог НПП "Тузлівські лимани" Іван Русєв у Facebook.
Він пояснив, що дафнії мають унікальну природу. Так, протягом літнього періоду їхня популяція складається з самиць, які розмножується без запліднення. Коли умови навколишнього середовища змінюються – з партеногенетичних яєць з'являються самці.
“Ці зміни можуть бути різними: знижується температура води, коротшає світловий день, стає мало їжі, з'являються хижаки, що харчуються дафніями, у водоймі виявляється занадто багато дафній. Самці потрібні дафній, щоб пережити всі ці труднощі”, – розповів біолог.
Він також додав, що після запліднення самцями, утворюються дуже щільні “зимові яйця”, які здатні пережити заморожування, висихання ставка та навіть космічну подорож.
Ці унікальні тварини поширені у посушливих степових і пустельних районах з солоною водою.
Такі великі скупчення дафнії утворюють в кінці серпня на початку вересня. Червоними ці колонії виглядають завдяки пігменту їхньої крові – гемоглобіну, аналогічного до людського.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Одещині у національному природному парку "Тузлівські лимани" висохли унікальні дрібні заповідні озера академіка Ювеналія Зайцева.