На Одещині у національному природному парку "Тузлівські лимани" висохли унікальні дрібні заповідні озера академіка Ювеналія Зайцева.
Науковці вважають, що причиною пересихання стала відсутність стоку прісної води та водообміну між Чорним морем і Тузлівськіми лиманами, а також зниження рівня річки Дунай, повідомляє біолог НПП "Тузлівські лимани" Іван Русєв у Faacebook.
“Окрім військових дій, одною з причин відсутності водообміну, є той факт, що Одеська ОДА, а саме заступник очільника ОДА Олег Муратов та Департамент екології ОДА Павло Буланович протизаконно блокували видачу дозволів місцевим рибалкам, які готові були за свої кошти зробити таку важливу природоохоронну роботу”, – зазначив Русєв.
Він також додав, що через це рибалки залишилися без риби, а випарювання води з лиманів, на фоні відсутності водообміну з Чорним морем, призвело до повного висихання заповідних озер. На озерах були зосереджені унікальні пташині садочки галагазів.
Окрім того, через зменшення рівня річки Дунай протягом останнього десятиліття вода в лимани Джантшейський та Малий Сасик теж не поступає і не поповнює озера.
Озера, які місцеві мешканці називають "Балатон", знаходяться біля піщаного пересипу в низов'ях лиману Алібей на межі з лиманом Шагані та Карачаус. Вони названі на честь видатного українського науковця.
Нагадаємо, на Закарпатті рівень води у гірському озері Синевир впав до історичного мінімуму.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Україні через зміну клімату та військову агресію рф водна безпека опинилась під загрозою, адже більшість великих річок та озер обміліли та забруднені, а малі водойми – на межі зникнення.