Близько селища Алтестово, що на Одещині, майже 150 тонн отрутохімікатів із затонулого в 1972 році судна зберігаються в неналежних умовах та загрожують екологічній безпеці.
Одеська ОДА просить допомоги у Кабміну та Міністерства інфраструктури щоб терміново утилізувати ці відходи, передає УНІАН.
Місцева влада просить сприяння у знешкодженні небезпечних хімічних речовин з могильника отрутохімікатів на території Дачнівської територіальної громади, а також проведення реабілітації території.
Наразі в Одещині існує 488,332 тонни непридатних або заборонених для використання хімікатів, більшість з яких знаходиться у Подільському (175,545 тонн) та Одеському (224,417 тонн) районах.
Проте найбільш небезпечним наразі є могильник отрутохімікатів на території Даченської громади, який побудований в 1978 році. Його побудував Одеський морський порт для розміщення отрутохімікатів з теплохода "Модок", що затонув у 1972 році.
Судно належало Чорноморському морському пароплавству, а могильник, у якому зберігаються отрути, – на балансі Одеського порту.
1 тисячу тонн пестицидів з отрутомогильника вивезли ще у 2012 році, а 147 тонн залишили в одній із секцій площею близько 100 кв. м. Їх металеві контейнери виявилися непридатними, тому хімікати помістили в біг-беги.
“Однак могильник втратив герметичність і став об'єктом постійної екологічної небезпеки, що посилюється. З того часу, незважаючи на численні запити екологів, кошти на утилізацію з держбюджету не виділяються”, – йдеться в матеріалі.
Загалом на виконання природоохоронного заходу необхідне фінансування у сумі 37,5 млн. грн.
Обласний бюджет забезпечить вивезення 50 тонн небезпечних непридатних пестицидів, на що виділено 3,8 млн. грн. Проте для ліквідації отрутомогильника біля Алтестового цього замало.
Нагадаємо, На Одещині ліквідують тонни безхазяйних пестицидів.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, за забруднення моря в Одесі власник танкера Delfi заплатить штраф.