На Миколаївщині суд повернув у власність держави чотири стародавні кургани на території Баштанського та Первомайського районів з приватної власності у складі земель сільськогосподарського призначення.
Ці кургани були місцем поховань епохи пізньої бронзи та раннього заліза, повідомляє Офіс Генерального прокурора.
“Ці пам’ятки археології, всупереч вимог законодавства, були передані у власність громадян”, – підкреслили у повідомленні.
Зазначається, що після виявлення цих випадків прокурори звернулися до суду із позовами про усунення перешкод у користуванні цими пам’ятками.
У пресслужбі розповіли, що під час розкопок археологи знайшли велику кількість:
- золотих прикрас;
- побутових речей;
- різноманітного посуду та одягу знатних скіфів та сарматів;
- зброї та обладунків половецьких воїнів;
- статуї скіфських вождів;
- антропоморфні стели та інші артефакти.
У повідомленні пояснили, що перебування курганів у приватній власності та їхнє розорювання при сільськогосподарських роботах призводить пошкодить зовнішній шар памʼяток. Окрім того, це призведе до втрати можливості дослідження їх вмісту, а відтак – безцінної інформації про археологічні культури.
Зазначається, що на розгляді в судах наразі залишається 3 справи цієї категорії. Окрім того, прокурори підготували ще 4 аналогічні позовні заяви.
Нагадаємо, Житомирська ОДА видала дозвіл на подальші роботи з видобутку граніту у карʼєрі, що охоплює територію геологічної пам’ятки природи "Виходи гранітів Лизниківського типу" без жодних екологічних обмежень.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Миколаївщині 620 га території регіонального ландшафтного парку “Висунсько-Інгулецький” розорано та віддано до приватної власності.