На Миколаївщині судитимуть правоохоронця, який організував незаконну рубку дерев

На Миколаївщині судитимуть правоохоронця, який організував незаконну рубку дерев myk.gp.gov.ua

Ганна Велика

Йому та його спільникам загрожує обмеження або позбавлення волі на строк до 5 років

Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Миколаївської обласної прокуратури направили до суду обвинувальний акт щодо 3 членів організованої злочинної групи, які займалися незаконною порубкою лісу на території Миколаївського району.

Про це повідомили в Миколаївській обласній прокуратурі.

Слідчі встановили, що правоохоронець з Миколаївщини захотів отримати додатковий прибуток, тому займався незаконною рубкою дерев. До злочинної діяльності він залучив також двох своїх знайомих.

myk.gp.gov.ua

Фото: myk.gp.gov.ua

Впродовж січня-березня 2024 року вони без жодних дозволів заготовляли деревину на території Миколаївського району. Надалі планували її реалізувати.

Слідчі ТУ ДБР встановили 5 епізодів незаконної діяльності цієї організованої злочинної групи.

myk.gp.gov.ua

Фото: myk.gp.gov.ua

Розмір шкоди, завданої навколишньому природному середовищу, перевищує 1 млн грн.

“Чорних лісорубів” звинувачують за ч. 3 ст. 28 “Вчинення кримінального правопорушення групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією”, ч. 2, ч. 4 ст. 246 КК України – “Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу”. Санкція статті передбачає обмеження волі на строк від 3 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.

Нещодавно ЕкоПолітика розповідала про схожу групу з трьох ділків, які займалися незаконною порубкою дерев у захисних насадженнях на території Запорізького району.

Читайте також
Аграрії палять траву на полях, а горять ліси. Чому лісівники посилюють протипожежні заходи
Аграрії палять траву на полях, а горять ліси. Чому лісівники посилюють протипожежні заходи

Лісівники вимушені тушити поля, щоб вогонь не дістався дерев

Лише 850 грн за зрубане дерево. Експерти розповіли, чому штрафи не працюють
Лише 850 грн за зрубане дерево. Експерти розповіли, чому штрафи не працюють

Активісти закликають збільшити штрафи та встановити кримінальну відповідальність за порушення

У Карпатах нищать ліс з цінними рослинами, щоб збудувати ЛЕП до вітропарку
У Карпатах нищать ліс з цінними рослинами, щоб збудувати ЛЕП до вітропарку

Лісівники на відміну від екоактивістів не помітили там червонокнижних рослин

Екозлочини тижня: приватизація заповідників, захист пралісів, забруднення на мільйони
Екозлочини тижня: приватизація заповідників, захист пралісів, забруднення на мільйони

Через злочинні змови під керівництвом лісівників в Україні продовжують незаконно вирубувати тисячі дерев