На Львівщині забруднено майже 80% стоків: озвучено наслідки Shutterstock

На Львівщині забруднено майже 80% стоків: озвучено наслідки

Іван Шевчук

Торік Львівська область скидала до водойм недоочищеними 80% своїх стоків

На Львівщині переважна частина води, що була скинута після використання у водойми, виявилася забрудненою. У 2020 році брудними тут виявилися майже 80% стоків.

Як свідчать цифри, наведені Державною службою статистики України, не мали нормативної очистки 123 млн. м3  зі 156 млн. м3 стічних вод. Попереду країни всієї Львівщина виявилася і за абсолютними показниками брудних стоків. Деяким виправданням тут може бути хіба те, що йдеться майже виключно про "недостатньо очищені" стоки, а не про безконтрольно скинуту забруднену воду.

Слід зауважити, що у брудний прорив область пішла саме минулого року. У попередні роки показник забруднення був ледь не втричі меншим.

Чи не найбільший внесок у забруднення водойм Львівщини робить тутешнє комунальне підприємство "Львiвводоканал". Його очисні споруди були збудовані ще у 60-их роках. Вже понад півсторіччя вони працюють без заміни.

Підприємство регулярно потрапляє на високі щаблі у рейтингах найбільших забруднювачів довкілля. Аби навести тут належний лад, за оцінками експертів, місту Лева знадобиться не менше 200 млн євро. Потенційно можна було б розраховувати на позику від сусідів – тієї ж Польщі. Адже недоочищені стоки Львова, що потраплять до місцевої річки Полтви, далі прямують до Західного Бугу, а той впадає у Віслу. Тож львівський бруд цілком може шкодити й Польщі та країнам Балтії.

Як повідомляла ЕкоПолітика, у 2020 році Держекоінспекція (ДЕІ) називала Львівщину серед регіонів, де фіксувалася найбільша кількість порушеннь природоохоронного законодавства, зокрема й таких, що призводять до деградації водної екосистеми.

Читайте також
Стало відомо, яка країна найбільше забруднює світовий океан пластиком
Стало відомо, яка країна найбільше забруднює світовий океан пластиком

Частка США у глобальному обсязі пластикових відходів перевищує більш ніж удвічі спільну частку Китая та ЄС

На Одещині руйнується дамба – під спорудою глибокі порожнини
На Одещині руйнується дамба – під спорудою глибокі порожнини

Нижня частина дамби перебуває в "підвішеному" стані

Яку воду небезпечно пити: екологиня зробила несподівану заяву
Яку воду небезпечно пити: екологиня зробила несподівану заяву

Експертка назвала несподівані місця, з яких не варто брати воду

Рада підтримала за основу програму про питну воду України
Рада підтримала за основу програму про питну воду України

Фінансування програми передбачено в обсязі 28,6 млрд грн