На Львівщині забруднено майже 80% стоків: озвучено наслідки shutterstock

На Львівщині забруднено майже 80% стоків: озвучено наслідки

Іван Шевчук

Торік Львівська область скидала до водойм недоочищеними 80% своїх стоків

На Львівщині переважна частина води, що була скинута після використання у водойми, виявилася забрудненою. У 2020 році брудними тут виявилися майже 80% стоків.

Як свідчать цифри, наведені Державною службою статистики України, не мали нормативної очистки 123 млн. м3  зі 156 млн. м3 стічних вод. Попереду країни всієї Львівщина виявилася і за абсолютними показниками брудних стоків. Деяким виправданням тут може бути хіба те, що йдеться майже виключно про "недостатньо очищені" стоки, а не про безконтрольно скинуту забруднену воду.

Слід зауважити, що у брудний прорив область пішла саме минулого року. У попередні роки показник забруднення був ледь не втричі меншим.

Чи не найбільший внесок у забруднення водойм Львівщини робить тутешнє комунальне підприємство "Львiвводоканал". Його очисні споруди були збудовані ще у 60-их роках. Вже понад півсторіччя вони працюють без заміни.

Підприємство регулярно потрапляє на високі щаблі у рейтингах найбільших забруднювачів довкілля. Аби навести тут належний лад, за оцінками експертів, місту Лева знадобиться не менше 200 млн євро. Потенційно можна було б розраховувати на позику від сусідів – тієї ж Польщі. Адже недоочищені стоки Львова, що потраплять до місцевої річки Полтви, далі прямують до Західного Бугу, а той впадає у Віслу. Тож львівський бруд цілком може шкодити й Польщі та країнам Балтії.

Як повідомляла ЕкоПолітика, у 2020 році Держекоінспекція (ДЕІ) називала Львівщину серед регіонів, де фіксувалася найбільша кількість порушеннь природоохоронного законодавства, зокрема й таких, що призводять до деградації водної екосистеми.

Читайте також
Міндовкілля представило проєкти ДСТУ щодо моніторингу якості води за нормами ЄС
Міндовкілля представило проєкти ДСТУ щодо моніторингу якості води за нормами ЄС

Це один із кроків для створення ефективної державної системи контролю стану навколишнього середовища

Вперше в історії глобальна система кругообігу води вийшла з рівноваги, – вчені
Вперше в історії глобальна система кругообігу води вийшла з рівноваги, – вчені

Дослідники попереджають, що наслідки будуть ще більш катастрофічними, якщо не вжити термінових заходів

Названо найбрудніші та найчистіші річки Львівщини
Названо найбрудніші та найчистіші річки Львівщини

Порівняно з минулим місяцем, якість води у 5 річках покращилася, у 4 – погіршилася

Україна імплементує нову євродирективу щодо моніторингу вод
Україна імплементує нову євродирективу щодо моніторингу вод

Вона встановлює технічні специфікації для хімічного аналізу та моніторингу стану води та актуалізації функцій суб’єктів моніторингу вод