На Київщині у міській лікарні встановили СЕС, яка повністю забезпечить її енергією

На Київщині у міській лікарні встановили СЕС, яка повністю забезпечить її енергією

Катерина Бєлоусова

Вночі акумуляторні батареї забезпечать роботу лікарні протягом 3-7 годин

На Київщині у Вишневській міській лікарні встановили сонячну електростанцію потужністю 100 кВт з акумуляторними батареями.

У літній період СЕС зможе повністю забезпечити потреби закладу, а в осінньо-зимовий період – на 30%, повідомляє Суспільне.

Зазначається, що СЕС встановили завдяки допомозі естонського Червоного Хреста, які зібрали близько 4,5 млн гривень. Лікарня обслуговує  понад 120 тисяч пацієнтів.

"Тут встановлено 182 фотоелектричних елементи, які забезпечують електроенергією лікарню протягом світлового дня. Загальна потужність близько 100 кВт. Цього вистачить лікарні для того, щоб ефективно функціонувати. До того ж тут встановлені і акумуляторні батареї, які заряджаються від цих же панелей і забезпечують на 3-7 годин електроенергії у нічний час. Також вони можуть бути підключені і до генераторів", — сказав директор Товариства Червоного Хреста України Максим Доценко.

В матеріалі розповіли, що сонячні панелі працюють абсолютно автономно від централізованого електропостачання. Навіть у зимовий період СЕС зможе забезпечити роботу найбільш критичних відділень, зокрема паліативної допомоги.

Радник міністра охорони здоров'я Віталій Власюк підкреслив, що всі медичні заклади Київщини забезпечені генераторами, які використовують під час аварійних відключень електроенергії. Однак облаштування сонячних електростанцій і акумуляторів – найкраще рішення для автономізації лікарень.

"Наприклад, Броварська лікарня за добу роботи генераторів спалила майже дві тонни солярки. Це дуже дорого. Генератори, на жаль, ламаються. Вони теж потрібні, лікарні ними забезпеченні. Але більш тривале і хороше рішення – це сонячні електростанції і панелі. Найближчим часом, я сподіваюся, почнемо комплектувати заклади охорони здоров'я сонячними станціями з акумуляторами", – сказав він.

Нагадаємо, на Житомирщині Звягельська багатопрофільна лікарня зекономила 157 тисяч гривень за 8 місяців завдяки даховій сонячній електростанції.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Бучі ліцей №9 став першим в Україні навчальним закладом, який отримав еко-сертифікацію.

Похожие материалы
Франція збільшила сонячні потужності до 20 ГВт
Франція збільшила сонячні потужності до 20 ГВт

Потужність сонячних проєктів, які очікують підключення до мережі, досягла 22,4 ГВт

У Німеччині закриють останній великий завод з виробництва сонячних панелей
У Німеччині закриють останній великий завод з виробництва сонячних панелей

У 2023 році завод виробив сонячних панелей на 650 МВт, що склало близько 5% встановленої потужності у Німеччині