В Україні залишки техніки, знаряддя війни, пошкоджені гідро- та очисні споруди у водних об’єктах внаслідок російської збройної агресії можуть призвести до екологічної катастрофи.
Представники Державної екологічної інспекції, Державного агентства водних ресурсів, Міністерства оборони та громадськості обговорили питання щодо фіксації таких випадків, виявлення забруднення та шляхи відновлення екосистем, повідомляє Держекоінспекції Столичного округу у Facebook.
В повідомленні зазначили, що через воєнну агресію рф, зокрема через обстріли критичної інфраструктури, велика кількість хімічних компонентів потрапляє у водойми.
На зустрічі екоінспектори розповіли про ситуацію у Києві та Київській області щодо наслідків бойових дій для водойм після деокупації. Зокрема, про проблематику застосування Методики визначення збитків, заподіяних внаслідок забруднення та/або засмічення вод внаслідок військових дій на Київщині.
В пресслужбі зазначили, що за результатами круглого столу вирішили:
- налагодити взаємодію між Держводагентством та Держекоінспекцією щодо проведення якісних лабораторних досліджень стану водних об’єктів та рівня забруднення внаслідок військової агресії;
- впровадити постійний моніторинг підземних вод на місці, де відбулося значне забруднення грунтів;
- сформувати перелік хімічних речовин у складі ракет, які завдають шкоди водним системам та спрогнозувати їхній вплив;
- створити перелік першочергових заходів для відновлення водних екосистем, адже їх стан безпосередньо має прямий вплив на здоров’я населення.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, голова Луганської обладміністрації Сергій Гайдай заявив, що ще напочатку окупації Сєвєродонецька люди труїлися трупною отрутою у воді, адже російські війська не забирали своїх загиблих. Наразі загиблих стало в рази більше, особливо на території між містами Сватове та Кремінна.