У Києві після капітального ремонту головної вулиці — Хрещатика — там висадять каштани.
Таке сподівання висловив генеральний директор КО "Київзеленбуд" Олексій Король у коментарі для видання "Великий Київ".
Він розповів, що "Київзеленбуд" надав компанії "Київавтодор", яка є замовником капремонту Хрещатика, рекомендації щодо того, які сорти каштанів обрати і як їх посадити, щоб вони не загинули. Зокрема, порадили для висадки витривалий м’ясо-червоний каштан.
За словами Короля, потрібна низка умов для росту каштанів:
- віддаленість від проїжджої частини;
Між алеями каштанів і дорогою плануються велосипедні доріжки, додав він.
- збільшення розміру лунок для дерев;
Як пояснив гендиректор "Київзеленбуду", у малих лунках дерева "задихаються".
- захист землі від потрапляння солі, якою взимку обробляють вулиці;
- облаштування для дерев крапельного поливу.
"Міль не є основним згубним фактором для каштанів. Вона вражає ослаблені дерева. А слабнуть вони насамперед від забруднення повітря, надмірного пилу, високих температур і посухи", — зазначив Король.
Він також звернув увагу, що в парках і скверах Києва каштани прекрасно почуваються.
"Я б не сказав, що вони [каштани] стали "вимираючим видом" у столиці. Згідно з нашими нещодавніми дослідженнями, каштани є третіми в списку найчисельніших дерев Києва. На першому місці липа, на другому – клен. Отже, якщо зменшити вплив основних згубних факторів, то каштани знову приживуться на Хрещатику", — упевнений гендиректор "Київзеленбуду".
Раніше ЕкоПолітика писала, що у столичному ботсаду імені М.М. Гришка з нагоди 30-ї річниці Незалежності України лідери громадськості та іноземні посли висадили алею Незалежності. Загалом було посаджено символічну кількість дерев – 30 лип.