На Хмельниччині судитимуть “чорних лісорубів”, які завдали збитків на 3,3 млн грн  dbr.gov.ua

На Хмельниччині судитимуть “чорних лісорубів”, які завдали збитків на 3,3 млн грн 

Ганна Велика

Серед зловмисників був правоохоронець, який прикривав нелегальну заготівлю та продаж деревини

Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) разом із Національною поліцією завершили досудове розслідування щодо організованої злочинної групи (ОЗГ) з Хмельницької області, члени якої займалися незаконними рубками лісу та завдали державі збитків на суму 3,3 млн грн.

Про це повідомили у ДБР.

У травні бюро викрило цю злочинну групу із 6 осіб. В неї входили очільник відділу одного із правоохоронних органів Шепетівського району, його брат, двоє керівників комунального підприємства, що займається лісозаготівлею, і двоє помічників, які виконували всю "брудну" роботу.

dbr.gov.ua

Фото: dbr.gov.ua.

dbr.gov.ua

Фото: dbr.gov.ua.

У ході розслідування “під роздачу” потрапили також двоє бізнесменів, які не входили до складу ОЗГ, проте допомагали перевозити нелегальний товар. Їм повідомили про підозру.

Ініціатором протиправної оборудки був брат правоохоронця. Він придумав, як заробити на незаконних вирубках: виконавці йшли в ліс і зрізали дерева, потім приватні перевізники нелегально доставляли отриману деревину на підприємства, де вона проходила обробку і далі йшла на продаж. Його брат-правоохоронець тим часом прикривав їхню діяльність.

dbr.gov.ua

Фото: dbr.gov.ua.

dbr.gov.ua

Фото: dbr.gov.ua.

Злочинна група встигла пропрацювали близько пів року – з листопада 2023 року й до викриття ДБР у травні 2024 року. “Чорні лісоруби” встигли вирубати майже 200 дерев у лісах комунальних лісгоспів. Постраждали, зокрема, й сторічні дуби.

Наразі правоохоронця відсторонили від посади. Його та всіх учасників ОЗГ звинувачують у незаконній вирубці лісу, вчиненій повторно, за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 246 КК України). Співробітника правоохоронних органів також обвинувачують у пособництві вказаному злочину, а також у зловживанні службовим становищем (ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 246, ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 364 КК України). Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років.

Щоб компенсувати збитки, на земельні ділянки обвинувачених суд наклав арешт.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, за 3 місяці незалежні спостерігачі виявили 137 ділянок зі змінами лісового покриву у Львівській та Закарпатській областях. Також ми розповідали про організовану злочинну групу, яку зібрав іноземець, аби проводити незаконні рубки у захисних лісових насадженнях на території Миколаївського району Миколаївської області.

Читайте також
Викрили посадовців, які незаконно видобули мінеральної води на сотні мільйонів гривень
Викрили посадовців, які незаконно видобули мінеральної води на сотні мільйонів гривень

За клопотанням прокурора суд наклав арешти на свердловини

Вирубки дерев у Чорнобильському заповіднику: працівників оштрафували на 510 грн
Вирубки дерев у Чорнобильському заповіднику: працівників оштрафували на 510 грн

Порушення у зоні відчуження мають систематичний характер і мізерні штрафи їх не зупинять

На хабарі у $65 000 “погорів” керівник нацпарку на Буковині 
На хабарі у $65 000 “погорів” керівник нацпарку на Буковині 

Тепер йому загрожує від 8 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна