На Харківщині збитки від підриву греблі водосховища сягнули 3 мільярдів гривень

На Харківщині збитки від підриву греблі водосховища сягнули 3 мільярдів гривень facebook.com/prihdkoartem
Катерина Бєлоусова

Через обміління водосховища частина мешканців Донецької та Луганської областей залишилися без водопостачання

На Харківщині екозбитки від підриву окупантами греблі Оскільського водосховища сягнули 3 мільярдів гривень.

Про це заявив керівник Харківської обласної прокуратури Олександр Фільчаков, який назвав підрив дамби екологічним злочином, йдеться на Facebook-сторінці відомства.

Окупанти частково підірвали греблі у жовтні 2022 року під час контрнаступу.

Зазначається, що водосховище забезпечувало водою частину мешканців Донецької та Луганської областей. Через підрив вони залишилися без водопостачання. Також це зруйнувало екосистему водойми та призвело до знищення цінних видів риб та інших водних організмів.

В пресслужбі додали, що на березі водосховища розташований Ізюмський ліс.

“На тлі людських втрат наслідки для довкілля можуть здаватись не першочерговою проблемою. Проте страждання, які війна завдає довкіллю, ще не одне десятиліття будуть нагадувати про повномасштабне російське вторгнення. Від стану атмосферного повітря, води та грунтів залежить здоров’я людини, якість, а подекуди і тривалість її життя”, – зазначили у пресслужбі.

В повідомленні додали, що Спеціалізована екологічна прокуратура Харківської області розпочала досудове розслідування. Наразі тривають комплексні судові експертизи.  

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у листопаді 2022 року на Харківщині Оскільське водосховище опинилося на межі екологічної катастрофи, адже рівень води знизився вшестеро.

Читайте також
Внаслідок обстрілу до озер Києва потрапили нафтопродукти
Внаслідок обстрілу до озер Києва потрапили нафтопродукти

Співробітники ДСНС встановили бонові загородження, щоб ізолювати паливну пляму

Вогонь охопив тисячі гектарів окупованого заповідника "Асканія-Нова"
Вогонь охопив тисячі гектарів окупованого заповідника "Асканія-Нова"

Пожежі винищили ділянки цілинного степу із рідкісними рослинами

Євростандарти водного врядування: Мінекономіки запрошує до обговорення законопроєкту
Євростандарти водного врядування: Мінекономіки запрошує до обговорення законопроєкту

Галузь збираються цифровізувати, а також додати до неї більше екологічних та кліматичних запобіжників

Від водопостачання до трансформації "Лісів України": підсумки засідання екокомітету
Від водопостачання до трансформації "Лісів України": підсумки засідання екокомітету

Держлісагентство має регулярно звітувати про процес переходу держпідприємства у форму акціонерного товариства