На межі Вінницької та Хмельницької областей, за селом Березна Хмельницького району, фахівці виявили в річці Південний Буг чотириразове перевищення амонійного азоту.
Результати дослідження оприлюднили спеціалісти відділу інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції у Вінницькій області.
Проби води відібрали 15 лютого. На місці відбору було проведено експресаналіз на вміст азоту амонійного, що становив 4,1 мг/дм3 (за нормативу 1,0 мг/дм3).
"У лабораторних умовах проводилося детальне дослідження відібраних проб поверхневої води на вміст забруднювальних речовин. За результатами інструментально-лабораторного контролю концентрація азоту амонійного становила 4,2 мг/дм3, інші показники забруднювальних речовин не перевищували гранично допустимого значення", — сказано в повідомленні.
Що таке амонійний азот і чим він небезпечний
Амонійний азот — це аміак і амоній, що міститься у воді. Ці сполуки погіршують органолептичні властивості води та свідчать про можливість бактеріального зараження середовища.
Постійне вживання води з надмірною концентрацією амонію (аміаку) призводить до цілої низки захворювань:
- серйозних порушень в репродуктивній системі;
- порушень нервової системи;
- хвороб печінки, нирок і легень;
- підвищення артеріального тиску;
- порушень кислотно-лужного балансу.
Раніше ЕкоПолітика писала, що в харківській річці Уди, де недавно відбувся мор качок, виявили перевищення вмісту амонію — за норми 2,1 цей показник становив 6,6.