На Дніпропетровщині виявили масштабне забруднення ґрунтів: стався розлив небезпечної речовини. Фото Shutterstock

На Дніпропетровщині виявили масштабне забруднення ґрунтів: стався розлив небезпечної речовини. Фото

Олена Яценьо

Проби ґрунту візьмуть для подальшого розрахунку збитків

Співробітники Державної екологічної інспекції (ДЕІ) виявили масштабне забруднення ґрунтів у Кривому Розі Дніпропетровської області.

Про це повідомив голова ДЕІ Андрій Мальований на своїй Facebook-сторінці. За його словами, забруднення ґрунтів виявили 29 липня на одній із ділянок у Металургійному районі міста під час рейдових заходів.

"Обстеженням встановлено, що стався розлив небезпечної речовини, яка може становити загрозу для довкілля. Окрім того, у разі її потрапляння в нижні шари ґрунту сполука може забруднити водоносні горизонти", – зазначив чиновник.

Фахівці Офісу ДЕІ у Кривому Розі звернулися до правоохоронних органів, щоби встановити власника земельної ділянки. Як зауважив Мальований, факт забруднення є підставою для відкриття кримінального провадження.

Також візьмуть проби ґрунту для подальшого розрахунку збитків.

"Загалом протягом шести місяців 2021 року шкода, завдана земельним ресурсам на території Кіровоградської та Дніпропетровської областей, становить понад 20 мільйонів гривень. Це майже половина від усієї суми збитків, розрахованих ДЕІ на території, яку контролюють представники Офісу разом із Держекоінспекцією Придніпровського округу", – додав очільник Держекоінспекції.

Він наголосив, що земельні ресурси – друга за величиною проблема регіону після забруднення атмосферного повітря.

Для ефективного виявлення таких порушень екоінспектори здійснюють природоохоронні рейди. Нині перевірки тривають у Кривому Розі.

Як повідомляла ЕкоПолітика, у першому півріччі 2021 року лідерами за кількістю порушень у сфері поводження з відходами стали промислові регіони України — Дніпропетровська та Кіровоградська області.