На COP29 схвалили нові правила для створення глобального вуглецевого ринку shutterstock

На COP29 схвалили нові правила для створення глобального вуглецевого ринку

Ганна Велика

Це стало ключовим кроком до того, щоб дозволити країнам торгувати квотами на викиди для досягнення своїх кліматичних цілей

Майже 200 країн на Конференції ООН з питань зміни клімату (COP29) погодили нові стандарти ООН для запуску міжнародних вуглецевих ринків після майже десятирічних складних дискусій.

Про це важливе рішення міжнародної спільноти повідомляє канал FRANCE 24.

Нові основні правила для глобального вуглецевого ринку передбачають, що держави, які знижують обсяги викидів, отримуватимуть так звані "вуглецеві кредити". Вони зможуть продавати їх країнам, які забруднюють довкілля найбільше.

Президент COP29 Мухтар Бабаєв заявив, що ця угода є "проривом", але для розробки плану, підтриманого ООН, необхідно провести додаткові переговори.

Вуглецеві кредити генеруватимуться діяльністю, яка зменшує або уникає викидів парникових газів, наприклад, висаджування дерев, захист поглиначів вуглецю або заміна забруднюючого вугілля екологічно чистими енергетичними альтернативами.

Встановлюється, що один кредит дорівнює тонні попередженого або вилученого вуглекислого газу.

Нагадаємо, що робота над розробкою правил, які дозволили б країнам і компаніям обмінюватися кредитами на прозорому і надійному ринку, тривала майже 9 років – з моменту підписання Паризької кліматичної угоди у грудні 2015 року.

Прийняті в Баку орієнтири дозволять розробити правила, включаючи розрахунок кількості кредитів, які може отримати той чи інший проєкт.

"Це робить систему на крок ближчою до реального існування в реальному світі", – сказав Жиль Дюфран з аналітичного центру Carbon Market Watch.

Але він додав, що навіть це не означає, що ринок насправді існує. Експерт наголосив, що подальші гарантії та питання щодо управління все ще залишаються без відповіді, але це рішення наближає довгоочікуване створення ринку торгівлі високоякісними кредитами за підтримки ООН.

Після запуску вуглецевий ринок дозволить країнам – переважно багатим забруднювачам – компенсувати викиди, купуючи кредити у країн, які скоротили викиди парникових газів більше, ніж вони обіцяли.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що Єврокомісія оприлюднила проєкт імплементації CBAM з вимогами до декларантів. Також ми розповідали про прогнози аналітиків, що до 2027 року ціни на вуглецеві квоти збільшаться майже вдвічі.

Читайте також
В'єтнам може офіційно запустити свою систему торгівлі квотами на викиди у 2028 році
В'єтнам може офіційно запустити свою систему торгівлі квотами на викиди у 2028 році

Але аналітики попереджають про технічні складнощі, які можуть виникнути з вимірюваннями та звітуванням

У Бразилії запрацював ринок вуглецевих квот
У Бразилії запрацював ринок вуглецевих квот

Його повноцінне впровадження складатиметься з 5 фаз

У ЄС порахували, наскільки ефективним був їхній ринок вуглецю у 2023-2024 роках
У ЄС порахували, наскільки ефективним був їхній ринок вуглецю у 2023-2024 роках

Доходи від СТВ ЄС у 2023 році досягли €43,6 млрд

Екокомітет підтримав відновлення моніторингу й звітності щодо парникових газів
Екокомітет підтримав відновлення моніторингу й звітності щодо парникових газів

Це необхідно для створення системи торгівлі квотами на них в Україні