На Буковині випустили на волю лиса – першого пацієнта реабілітаційного центру

На Буковині випустили на волю лиса – першого пацієнта реабілітаційного центру

Катерина Бєлоусова

Ймовірно, лис потрапив у сильце під час полювання

У Чернівецькій області у першому центрі реабілітації та порятунку тварин відпустили у дику природу першого пацієнта лиса Микиту.

Лиса зі зламаною лапою принесли місцеві мешканці і працівники Черемоського національного природного парку доглядали його близько трьох тижнів, повідомляє Суспільне.

Зазначається, що поранена тварина була знесилена, адже не могла добувати собі їжу. Ймовірно, лис потрапив у сильце під час полювання.

"У нього була перебита нога з ознаками пошкодження. Ми його ззовні оглянули, подивилися, що нога повністю зламана й може відпасти. Зрозуміли, що мусимо вже тут його тримати й годувати. Обговорили з керівництвом, чи можемо його прийняти й вирішили, що потрібно брати, бо шкода", – розповіла майстриня з охорони природи Перкалабського природоохоронного науково-дослідного відділення Олеся Труфин.

У матеріалі пояснили, що тварину доглядали позмінно, щоб лис не звикав до конкретної людини. 

"Лис йшов на покращення: коли він тільки прийшов до нас, то був знесилений та змучений, ховався у кутку. Зараз він вільно гуляє та бігає вольєром. Вже веселий, намагається вийти на волю. Готували йому кашу з овочами. Знаємо, що можна давати фрукти та ягоди, які є в дикій природі", – сказала Труфин.

Зазначається, що у центрі вже зробили декілька кліток, щоб лікувати поранених тварин. Поблизу вольєрів є огороджена територія на 7 тисяч м2 для реабілітації оленів, сарн та інших копитних. Згодом планують облаштувати кабінети для операцій та інкубатор для маленьких птахів та звірят, а також маніпуляційні кабінети. Якщо попит на реабілітаційні послуги для тварин зростатиме, у нацпарку планують створити повноцінний центр.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Україні створять мережу з 16 центрів реабілітації та порятунку тварин, перший з яких вже відкрили у національному природному парку "Черемоський".

Читайте також
Українці перевозитимуть своїх улюбленців у потягах за новими правилами
Українці перевозитимуть своїх улюбленців у потягах за новими правилами

Вони покликані врахувати інтереси як власників тварин, так і всіх, хто з різних причин уникає контакту з ними

Українські кити-білухи стали переселенцями в Іспанії. Відео
Українські кити-білухи стали переселенцями в Іспанії. Відео

Їхня дорога до Валенсії тривала 36 годин

В Україні суттєво збільшилася чисельність лосів 
В Україні суттєво збільшилася чисельність лосів 

Вчені розповіли про позитивну динаміку зростання популяцій