На Буковині посадовець організував незаконну порубку лісу в нацпарку на 1,7 млн грн shutterstock

На Буковині посадовець організував незаконну порубку лісу в нацпарку на 1,7 млн грн

Ганна Велика

Як покарання він може отримати до 10 років позбавлення волі

Працівники Державного бюро розслідувань оголосили підозру колишньому головному лісничому – першому заступнику директора ДП “Берегометське лісомисливське господарство” в організації незаконної рубки дерев в Національному природному парку (НПП) “Вижницький” в Чернівецькій області. Перевищення своїх службових повноважень чиновником завдало шкоди довкіллю на 1,7 млн грн.

Про це інформує ДБР.

Згаданий посадовець видав лісорубний квиток для проведення санітарної рубки дерев у Берегометському лісництві, яке входить до складу НПП “Вижницький”. При цьому він порушив Закон України “Про природно-заповідний фонд України”, оскільки не погодив ліміти з Міндовкілля України та не отримав дозвіл облдержадміністрації. Внаслідок цього на понад 4 га природно-заповідного фонду незаконно зрубали 700 дерев бука, ялини, берези, смереки та інших.

Державне бюро розслідувань

Фото: Державне бюро розслідувань

 

Працівники ДБР повідомили посадовцю про підозру у перевищенні службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 365 КК України). Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Державне бюро розслідувань

Фото: Державне бюро розслідувань

 

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу та накладення арешту на майно для забезпечення подальшого відшкодування завданої державі шкоди.

Днями ЕкоПолітика писала про схожий випадок теж на Буковині. Начальник одного з відділів Національного природного парку "Черемоський" у Чернівецької області допустив незаконну рубку дерев під час облаштування доріг, чим спричинив державі збитки на 7,2 млн грн.