Моделювання аналітиків з Climate Central показало, що внаслідок глобального потепління до 2,9°C пʼять міст, де проходили міжнародні кліматичні конференції, будуть частково або повністю затоплені.
Науковці прогнозують, що світ перевищить обмеження потепління на 1,5°C у найближчі роки, а до 2100 року воно сягне 3°C, повідомляє CNN.
Зазначається, що зміна клімату призводить до танення льодовиків, зокрема в Антарктиді, що значно підвищить рівень океану. Вчені попереджають, що після перетину межі потепління у 1,5°C людям і екосистемам буде важко адаптуватися до нових умов.
"Рішення, прийняті на COP28, сформують довгострокове майбутнє міст узбережжя Землі, включаючи Дубай", – сказав головний науковий співробітник і генеральний директор Climate Central Бенджамін Штраус.
Зазначається, що у 2015 році на COP21 у Парижі понад 190 країн схвалили Паризьку угоду про обмеження глобального потепління значно нижче 2°C, але бажано до 1,5°C. Поточний рівень викидів ставить світ на шлях потепління до 2,9°C, що зробить низку прибережних громад, низинних країн і малих острівних держав непридатними до життя.
"Виживання цих місць і їхньої спадщини залежатиме від того, чи зможуть уряд і лідери промисловості погодитися досить різко та швидко скоротити викиди вуглецю, щоб обмежити глобальне потепління до 1,5°C", — сказав Штраус.
За даними Всесвітньої метеорологічної організації 2023 рік іже став найспекотнішим за всю історію спостережень. Щомісяця з червня по жовтень фіксуються нові глобальні місячні температурні рекорди з великим відривом. Температура океану також досягає рекордних значень.
В Climate Central підкреслили, що близько 385 мільйонів людей зараз живуть у районах, які згодом будуть затоплені внаслідок підняття рівня моря, якщо світові викиди вуглецю різко зменшаться.
Зазначається, що за умови обмеження потепління до 1,5°C, підвищення рівня моря все одно вплине на територію, на якій сьогодні проживає 510 мільйонів людей. Але якщо планета перевищить 3°C – океан затопить місця проживання 800 мільйонів людей.
Вчені наголошують, що хоча затоплення може тривати декілька століть, з кожною часткою градуса потепління наслідки зміни клімату погіршуються.
В матеріалі підкреслили, що на COP28 світові лідери обговорять, як скоротити використання викопного палива, що нагріває планету, щоб запобігти зростанню ймовірності підводного майбутнього. У 2023 році країни вперше обговорять нову систему показників, яка показуватиме, наскільки серйозно вони відстають від своїх кліматичних цілей, а також наскільки швидко “звужується” вікно можливостей для зменшення викидів.
Нагадаємо, дослідження Міжурядової групи експертів ООН зі зміни клімату (IPCC) показало, що до початку 2030-х років світ перевищить обмеження потепління на 1,5°C, а до 2100 року сягне 3,2°C.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, дослідження американських вчених показало, що світ перебуває на ранній стадії надзвичайної кліматичної ситуації та перевищить рівень глобального потепління на 1,5°C до 2030 року та на 2°C до 2050.