Міндовкілля відреагувало на колапс із небезпечними відходами в Україні Shutterstock

Міндовкілля відреагувало на колапс із небезпечними відходами в Україні

Ганна Велика

За даними Асоціації професіоналів довкілля PAEW, з 9 жовтня на всю Україну залишилося тільки 3 (!!!) законних ліцензіати, які мають право приймати небезпечні відходи від утворювачів

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України розробило проєкт постанови Кабінету міністрів, який передбачає подовження строку дійсності поданих декларацій щодо здійснення операцій з оброблення відходів, в тому числі небезпечних, до 15 червня 2025 року.

Проєкт цього документу разом із пояснювальною запискою та порівняльною таблицею з’явився на сайті відомства.

Чиновники повідомили, що проєкт постанови Кабміну "Про внесення змін до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2023 р. №1137" дасть змогу компаніям, які здійснюють операції з оброблення відходів, належним чином підготувати документи, які додаються до заяви про отримання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів, а також укласти господарські договори на надання послуг з оброблення відходів на перше півріччя 2025 року.

Чому виникла необхідність у пролонгації

Попередня постанова Кабміну №1262, яка продовжувала термін дії декларацій на обробку відходів до 9 квітня 2025 року, не поширювалася на небезпечні відходи. Тому, за даними PAEW, після 9 жовтня 34 ліцензіати втратили свої ліцензії на право обробки небезпечних відходів.

Вивезти ці відходи на обробку за кордон учасники ринку також не могли, оскільки до заяви про отримання письмової згоди (повідомлення) на транскордонне перевезення відходів додається, зокрема копія дозволу на здійснення операцій з управління відходами.

Крім цього, наразі компанії не мають можливості укласти господарські договори на надання послуг з оброблення відходів на перше півріччя 2025 року, зокрема, ті, що здійснюють транскордонне перевезення відходів.

“Це призвело до накопичення небезпечних відходів у місцях тимчасового зберігання та негативного впливу на навколишнє природне середовище в період дії воєнного стану в Україні”, – зазначають чиновники у пояснювальній записці до проєкту постанови.

У Міндовкіллі розповіли, що до них надходять звернення від компаній, в тому числі ліцензіатів з проханням продовження терміну дії поданих ними декларацій щодо управління небезпечними відходами.

Посадовці міністерства проаналізували ситуацію, що склалася в Україні з переробкою накопичених відходів, і зробили висновок, що існуючих потужностей з оброблення відходів у нашій країні недостатньо.

Про те, що після 9 жовтня сфера утилізації небезпечних відходів в Україні буде паралізована, ЕкоПолітика писала на початку жовтня. Про це попереджали фахівці PAEW.

Наприкінці листопада ми також повідомляли про те, що вже 3 місяці Міндовкілля не видає ліцензії на управління небезпечними відходами.

Читайте також
На Полтавщині екобус безоплатно приймає небезпечні відходи: графік зупинок на листопад
На Полтавщині екобус безоплатно приймає небезпечні відходи: графік зупинок на листопад

Таке сміття не можна викидати в загальний контейнер, адже воно вкрай негативно впливає на довкілля

Після 9 жовтня сфера утилізації небезпечних відходів в Україні буде паралізована, – PAEW
Після 9 жовтня сфера утилізації небезпечних відходів в Україні буде паралізована, – PAEW

Спеціалісти вбачають у цьому чергову спробу монополізації ринку

Де у Львові та області здати батарейки, термометри та лампи: графік та адреси
Де у Львові та області здати батарейки, термометри та лампи: графік та адреси

Спеціальний Екобус курсуватиме у четвер, п’ятницю та суботу

Міндовкілля з порушеннями видало ліцензію обробнику небезпечних відходів, – активісти
Міндовкілля з порушеннями видало ліцензію обробнику небезпечних відходів, – активісти

Громадськість закликали звернути увагу на заплановану переробку медичних відходів та слідкувати, чи дотримується підприємство законодавчих вимог