Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів розробило законопроєкт "Про основні засади державної кліматичної політики" та оголосила про початок його обговорення.
Це рамковий документ, який серед іншого передбачає виконання міжнародних зобов'язань України та сталий розвиток країни, повідомляє Міндовкілля у Facebook.
Зазначається, що законопроєкт також допоможе:
- створити архітектуру кліматичного врядування;
- забезпечити низьковуглецевий розвиток країни та досягнення кліматичної нейтральності;
- адаптуватися до зміни клімату для забезпечення екологічної, продовольчої, енергетичної безпеки України.
Замміністра захисту довкілля та природних ресурсів Вікторія Киреєва підкреслила, що документ має створити основу для національної кліматичної політики.
“Він передбачає створення національної системи інвентаризації антропогенних викидів та абсорбції поглиначами парникових газів, а також впровадження національної системи відстеження впровадження політик і заходів у сфері зміни клімату,” – сказала вона.
У повідомленні додали, що законопроєкт визначає:
- основні засади державної кліматичної політики;
- особливості формування та досягнення цілей державної кліматичної політики;
- засади забезпечення кліматичного планування на загальнодержавному, регіональному та місцевому рівнях;
- особливості звітування відповідно до вимог Рамкової конвенції ООН про зміну клімату та збору даних цих цілей;
- основні засади національної системи відстеження впровадження політик, заходів та прогнозування у сфері зміни клімату.
У пояснювальній записці до законопроєкту вказано, що Україна, як кандидат у члени ЄС має привести національне законодавство у відповідність нормам ЄС. Цей документ наблизить кліматичне законодавство України до:
- Регламенту ЄС 2021/1119 щодо кліматичної нейтральності;
- Регламенту ЄС 2018/1999 про управління Енергетичним Союзом та пом’якшення наслідків зміни клімату.
Представники громадськості, експерти, науковці, представники бізнесу та органів влади та інші можуть надсилати зауваження та пропозиції до 5 березня на адресу Міндовкілля: вул. Митрополита Василя Липківського, 35; м. Київ, 03035 та електронну адресу: info@mepr.gov.ua.
Нагадаємо, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів розробило проєкт Стратегії формування та реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2035 року та оголосило про його обговорення.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець заявив, що у 2026 році Україна зможе завершити імплементацію більшості європейських довкіллєвих директив та регламентів.