Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів проведе обговорення розробленого проєкту Національного кадастру антропогенних викидів із джерел та абсорбції поглиначами парникових газів в Україні за 1990-2021 роки.
Документ дозволить аналізувати тенденції викидів та поглинань парникових газів в Україні та на їхній основі формувати подальшу кліматичну політику, повідомляє Міндовкілля у Facebook.
Зазначається, що Національний кадастр розробили спільно з Національним центром обліку викидів парникових газів. Завдяки йому Міжнародна спільнота зможе оцінювати динаміку змін викидів в Україні та ефективність вжитих заходів.
“Документ розроблений відповідно до вимог Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. Адже Україна є стороною Конвенції та навіть попри війну прагне зробити свій внесок у світову боротьбу з кліматичною кризою”, – йдеться в повідомленні.
В пресслужбі наголосили, що подання Національного кадастру до Секретаріату Рамкової конвенції ООН про зміну клімату є частиною міжнародних зобов'язань України.
Зазначається, що Національний кадастр допоможе і підприємствам, які реєструють свої установки в Єдиному реєстрі з моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів. Адже дані з кадастру необхідні для проведення розрахунків та подання звітності.
Зауваження та пропозиції можна надсилати до 13 квітня 2023 року на адреси: chyzhenko@mepr.gov.ua, chyzhenko@gmail.com, gsg@nci.org.ua
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, президент України Володимир Зеленський підписав євроінтеграційний Закон "Про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів", який стане єдиною державною онлайн системою даних.