Міндовкілля планує спростити порядок отримання дозволу на оброблення відходів shutterstock

Міндовкілля планує спростити порядок отримання дозволу на оброблення відходів

Єлизавета Волкотруб

Відповідний проєкт постанови уряду вже опубліковано для громадського обговорення

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України запропонувало спростити процедуру отримання дозволу на оброблення відходів у рамках експериментального проєкту.

Про це повідомляє пресслужба Міндовкілля у Facebook.

У міністерстві пропонують встановити спрощену процедуру для підприємств, які працюють з відходами, що не є небезпечними та мають мінімальний вплив на довкілля, такі як перевізники та збирачі відходів, а також компанії, що проводять операції сортування, дроблення, ущільнення, гранулювання, сушіння (природнім шляхом), подрібнення відходів та інше.

Також це стосується компаній, які використовують відходи деревини для виробництва теплової енергії для внутрішніх потреб і підприємств, що самостійно захоронюють свої відходи на власних полігонах (на місці утворення відходів).

“Спрощення процедури отримання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів дозволить бізнесу адаптуватися до змін в рамках запущеної в Україні реформи управління відходами. При розгляді можливості запуску експерименту, ми брали лише ті категорії суб'єктів господарювання, діяльність яких не створює загрози для довкілля", – зазначила директорка Департаменту цифрової трансформації та електронних публічних послуг Міндовкілля Євгенія Попович.

Повідомляється, що для отримання дозволу необхідно спершу зареєструватися на платформі "ЕкоСистема" та створити обліковий запис у модулі електронних відходів. Після цього користувач зможе вести облік та подавати звітність через свій електронний кабінет.

А ось для підприємств, які захоронюють власні відходи на власних полігонах, треба буде подати пакет документів відповідно до Порядку видачі, відмови у видачі, анулюванням дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 грудня 2023 року № 1328, однак без необхідності подання додатку 13.

Як повідомляла Екополітика раніше, в Україні набирає обертів криза поводження з небезпечними відходами, оскільки через невидачу Міндовкілля ліцензій лише 3 компанії на всю Україну можуть вести таку діяльність,

Читайте також
У Бородянці на Київщині розпочали екологічно переробляти будівельне сміття
У Бородянці на Київщині розпочали екологічно переробляти будівельне сміття

Отриману сировину використають для будівництва основи доріг, вироблення будівельної продукції, як наповнювачі для будівельних розчинів чи конструкцій або для укріплення річкових узбереж

Активісти розповіли, як у різних українських містах використовують опале листя
Активісти розповіли, як у різних українських містах використовують опале листя

У Луцьку йому знайшли найбільше способів використання

У Міндовкілля пропонують подовжити термін дії декларацій про поводження з відходами
У Міндовкілля пропонують подовжити термін дії декларацій про поводження з відходами

Це вимушений крок через недолуге впровадження “сміттєвої” реформи

Розширена відповідальність виробника або РВВ: що це таке та чи працює в Україні
Розширена відповідальність виробника або РВВ: що це таке та чи працює в Україні

Один із дієвих інструментів у сфері управління відходами й досі не функціонує належним чином