Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів оприлюднило перші довідкові документи з Найкращих доступних технологій та методів управління/BREFs щодо виробництва чавуну і сталі, цементу, вапна і оксиду магнію, а також про енергоефективність.
Документи допоможуть в екомодернізації української промисловості, зменшити промислове забруднення та дозволять національним товаровиробникам вийти на ринки Європи, повідомляє пресслужба Міндовкілля.
В повідомленні зазначили, що одним із зобов’язань України в рамках Угоди про асоціацію з ЄС є імплементація Директиви 2010/75/ЄС Європарламенту та Ради “Про промислові викиди” (інтегроване запобігання та контроль забруднення). Висновки НДТМ ухвалені рішеннями Єврокомісії та є основою для встановлення гранично-допустимих викидів та видачі дозволів для установок, які охоплюються Додатком I Директиви Про промислові викиди.
В пресслужбі підкреслили, що війна завдала промисловості України колосальних руйнувань. Для її відновлення знадобляться значні ресурси, які бізнесу самотужки буде складно віднайти.
“Реформа у сфері запобігання промисловому забрудненню не лише сприятиме зменшенню негативного впливу на довкілля, але й дасть можливість відновити та відбудувати об'єкти за сучасними європейськими стандартами та залучити для цього інвестиції міжнародних партнерів”, – наголосили в повідомленні.
На сайті Міндовкілля наразі опубліковані такі Довідкові референтні документи з найкращих доступних технологій та методів управління/BREFs:
- Виробництво чавуну і сталі/ Iron and Steel Production (IS);
- Виробництво цементу, вапна і оксиду магнію/Production of Cement, Lime and Magnesium Oxide (CLM);
- Енергоефективність/Energy Efficiency (ENE).
Зазначається, що відбудеться обговорення впровадження цих документів з представниками промисловості, громадськості, наукової спільноти, органів влади та інших стейкхолдерів. Про дату та місце обговорення Міндовкілля повідомить додатково.
Нагадаємо, Верховна Рада у липні 2021 року втретє провалила голосування за законопроєкт №4167, що передбачає встановлення системи контролю промислового забруднення в рамках проєкту "Найкращих доступних технологій та методів управління для України".
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Україна за червень-серпень підвищила рівень виконання євроінтеграційних зобов'язань у довкіллєвій сфері до близько 63% з 61%, а за 2 роки цей показник зможе сягнути 75%.