Робоча група при Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України доопрацювала перекладений на українську мову європейський довідковий документ з найкращих доступних технологій та методів управління (НДТМ) для поверхневої обробки за допомогою органічних розчинників, у тому числі хімічного захисту деревини та деревних продуктів.
Про це відомство проінформувало у Telegram.
В процесі роботи спеціалісти, зокрема, узгодили національну технічну термінологію з термінологією Європейського Союзу.
У міністерстві розповіли, що це вже шостий європейський довідковий документ НДТМ, який доопрацювали в Україні. Вони всі будуть впроваджуватись у рамках реформи зменшення та контролю промислового забруднення. Документи з НДТМ будуть використовуватися українськими промисловцями, органами влади та іншими зацікавленими сторонами в процесі реалізації реформи промислового забруднення.
У документі можна ознайомитися з реальним досвідом європейських промисловців щодо впровадження НДТМ для запобігання та контролю забруднення.
Посадовці розповіли, що наступний етап впровадження НДТМ – затвердження висновків НДТМ на національному рівні.
“Це стане можливим після затвердження урядом відповідного Порядку, який вже розроблено Міндовкілля на виконання вимог Закону “Про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення”, – зазначили у міністерстві.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у грудні 2022 року профільне міністерство оприлюднило перші довідкові документи з Найкращих доступних технологій та методів управління/BREFs щодо виробництва чавуну і сталі, цементу, вапна й оксиду магнію, а також про енергоефективність. У березні 2023 року Міндовкілля опублікувало оновлені НДТМ для чорної та кольорової металургії. У травні того ж року міністерство оприлюднило нові перекладені довідкові документи з найкращих доступних технологій та методів управління щодо виробництва скла та кераміки. А у липні 2023 року відомство закликало громадськість ознайомитись з опублікованими НДТМ щодо викидів у повітря, поверхневої обробки органічними розчинниками, ковальської та ливарної промисловості та долучитись до обговорення. 1 листопада Міндовкілля опублікувало нові НДТМ для підприємств чорної металургії.
Пізніше, 14 листопада, міністерство оприлюднило Концепцію підтримки підприємств, які впроваджують НДТМ.