Група “Метінвест” має намір інвестувати $18,1 млн в обладнання своїх підприємств сонячними електростанціями (СЕС) загальною потужністю 37 МВт.
Про це виданню Forbes Ukraine розповів операційний директор "Метінвесту" Олександр Мироненко.
Планується, що власні СЕС отримають Центральний ГЗК і "Каметсталь".
Топменеджер пояснив, що сонячна генерація допоможе у зменшенні вуглецевого сліду продукції "Метінвесту", але не настільки, як модернізація обладнання і перехід на електрометалургію.
Вуглецевий фактор зараз дуже важливий для компаній-експортерів металопродукції до ЄС. Це обумовлене тим, що з початку 2026 року вони будуть зобов’язані сплачувати прикордонний податок на вуглець за механізмом CBAM.
За словами Олександра Мироненка, "Метінвесту" потрібен час, аби відповідати стандартам ЄС. Він вважає за доцільне перенесення зобов’язань по CBAM для України на 3-5 років з урахуванням війни.
Група "Метінвест" поки не бачить сенсу розвивати енергонезалежність своїх закордонних підприємств, оскільки вони мають стабільне електропостачання. Втім, разом із ДТЕК вони розглядають будівництво сонячної електростанції на території болгарського заводу Promet, зокрема для продажу електроенергії.
Щоб підвищити власну енергонезалежність, компанія інвестує $44 млн у сонячну і газопоршневу генерацію. Завдяки цим джерелам енергії до 2030 року планується наполовину закрити потреби підприємств групи в електроенергії.
Як днями повідомляла ЕкоПолітика, Дніпровський металургійний завод презентував комплексну стратегію екомодернізації виробництва в рамках європейського "зеленого курсу", яка включає будівництво відновлюваних джерел енергії.