Metinvest доєднався до платформи "зеленого" відновлення металургії України shutterstock

Metinvest доєднався до платформи "зеленого" відновлення металургії України

Катерина Бєлоусова

Вартість середньострокової стратегії "зеленого" переходу до 2035 року становить близько $35 млрд

Група “Метінвест” доєдналася до урядової платформи щодо "зеленого" відновлення металургійного сектору України. 

Це допоможе відновити промисловість через екологічну, "зелену" трансформацію виробництва сталі, підтримати національну економіку та програми декарбонізації ЄС, повідомляє пресслужба “Метінвесту”.

Зазначається, що підписання меморандуму про партнерство відбулося на міжнародній конференції Ukraine Recovery Conference (URC), яка проходила в Лондоні. Його підписали генеральний директор “Метінвесту” Юрій Риженков, перша віцепрем'єр-міністрка – міністрка економіки Юлія Свириденко, представники металургійних компаній ЄС та потенційні споживачі. Коаліція об’єднує виробників обладнання, споживачів, фінансові установи, уряд та інші зацікавлені сторони. 

"Зелена" сталь — ключовий елемент довготривалої стратегії Групи. Її частиною є перехід на використання окатків DR-класу на металургійних заводах “Метінвесту” в Україні. Це наш "зелений транзит". Ми готові до цього переходу, готові його фінансувати значною мірою після перемоги України у війні. Ми також радо станемо партнерами в цьому напрямі", – сказав Риженков.

Він додав, що під час повоєнної реконструкції, Україну треба розглядати як частину ЄС та частину виробничого ланцюга блоку. 

Зазначається, що в рамках реалізації стратегії "зеленого" переходу “Метінвест” планує працювати у двох головних напрямах:

  • покращити якість залізорудної продукції до DRкласу з поступовим збільшенням потужностей з її виробництва;
  • переобладнати цехи "Запоріжсталі" та "Каметсталі" для більш екологічного електросталеплавильного способу виробництва сталі з окатків DRIкласу (з перспективою переходу на водень, зокрема вироблений за допомогою відновлюваної енергетики), а також розширити лінійку прокатної продукції.

За оцінками фахівців, вартість середньострокової стратегії "зеленого" переходу до 2035 року становить близько $35 млрд. Такі інвестиції забезпечать виробництво до 15 млн тонн "зеленої" сталі на рік.

Нагадаємо, генеральний директор Юрій Риженков групи “Метінвест” заявив, що компанія готова долучитися до "зеленого" переходу України та Європи, а також до відбудови країни, зокрема Маріуполя.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, група Metinvest заявила про намір виробляти DRI-продукцію (“зелену” сталь) на своїх відбудованих заводах у Маріуполі та Авдіївці, що на Донеччині, після деокупації.

Читайте також
Програма Ukraine Facility: які реформи має впровадити Міндовкілля
Програма Ukraine Facility: які реформи має впровадити Міндовкілля

Їхнє виконання передбачене протягом 2024-2026 років

Аудитори ЄС заявляють про нераціональне використання коштів на "зелене" відновлення
Аудитори ЄС заявляють про нераціональне використання коштів на "зелене" відновлення

Спеціалісти впевнені у необхідності змін у методології обчислення витрат на здійснення “зеленого переходу”

Екокомітет схвалив законопроєкт щодо державної кліматичної політики
Екокомітет схвалив законопроєкт щодо державної кліматичної політики

Його прийняття передбачене в Ukraine Facility Plan