Мешканці Конотопа зможуть цілодобово слідкувати за якістю повітря shutterstock

Мешканці Конотопа зможуть цілодобово слідкувати за якістю повітря

Катерина Бєлоусова

До 2026 року на Сумщині планують встановити ще 2 індикативні станції та один стаціонарний пост моніторингу атмосферного повітря

У Конотопі встановили першу станцію державного моніторингу атмосферного повітря в межах зони "Сумська", яка дозволить слідкувати за якістю повітря цілодобово.

Станція фіксуватиме температуру повітря, вологість, тиск, вміст оксидів азоту, аміаку, сірководню, оксиду вуглецю, пил PM2,5 та PM10, повідомляє Сумська обласна військова адміністрація у Facebook.

"Моніторинг стану атмосферного повітря є прогресивним кроком в реаліях сьогодення. Постійні інтенсивні обстріли та злочинні ворожі атаки об’єктів інфраструктури негативно впливають на стан навколишнього середовища, що потребує ретельного дослідження”, – сказав начальник Сумської ОВА Володимир Артюх.

Він додав, що у регіоні планують розширювати мережу станцій спостереження, щоб вирішувати нагальні екологічні проблеми на основі оперативних та достовірних даних.

Зазначається, що станцію встановили за кошти з обласного фонду  охорони навколишнього природного середовища та Конотопської міської ради. Моніторинг якості повітря є частиною державного моніторингу зони "Сумська". До 2026 року планують встановити ще дві індикативні станції та один стаціонарний пост моніторингу атмосферного повітря в інших містах області.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Суми увійшли у ТОП-10 міст України з перевищенням гранично допустимих концентрацій діоксиду азоту у першому півріччі 2023 року.

Похожие материалы
В ЄС досягли угоди щодо покращення якості повітря
В ЄС досягли угоди щодо покращення якості повітря

Допустимі ліміти концентрації пилу зменшать з 25 мкг/м3 до 10 мкг/м3, а діоксидом азоту – з 40 мкг/м3 до 20 мкг/м3

У 10 громадах України значно погіршилася якість повітря
У 10 громадах України значно погіршилася якість повітря

У Чернівцях один з постів моніторингу зафіксував шкідливий рівень пилу, а 2 – шкідливий для чутливих груп