Людство вдвічі швидше вичерпує відновлювані ресурси, аніж планета їх здатна відтворити shutterstock

Людство вдвічі швидше вичерпує відновлювані ресурси, аніж планета їх здатна відтворити

Ганна Велика

День екологічного боргу — це тривожний сигнал про те, що ми живемо за межами можливостей планети

У світі склалася найгірша ситуація з екологічним боргом за всю історію досліджень: вже 24 липня населення планети використає усі відновлювані ресурси, які Земля здатна відтворити за рік.

Про це свідчать дані міжнародної дослідницької організації Global Footprint Network, яка вимірює, скільки ресурсів використовує людство і порівнює це з тим, скільки планета може відновити. Вони розраховують екологічний слід і щороку визначають дату Дня екологічного боргу (Earth Overshoot Day). Для розрахунку показника порівнюється екологічний слід – обсяг ресурсів, які споживає країна або людство загалом – з біоємністю планети, тобто здатністю Землі виробляти природні ресурси та поглинати відходи.

На основі цієї інформації аналітики видання “Слово і Діло” дослідили ситуацію з цим показником по різних країнах світу. Ось яку інфографіку вони отримали:

slovoidilo.ua

Інфографіка: slovoidilo.ua.

Найбільш "марнотратними" виявилися Катар, Люксембург і Сингапур, які вичерпали свій ліміт ще у лютому, а найбільш ощадливими будуть країни, у яких День екологічного боргу цьогоріч не настане. Це більшість країн Африки, Індія, Пакистан, ще кілька країн Азії та Латинської Америки. На інфографіці вони позначені чорним кольором.

Україну, як і ще низку країн світу, не включили до дослідження. Вони промарковані білим.

У Європейського Союзу загалом високий рівень споживання. День екологічного боргу для  блоку настав цьогоріч 29 квітня. Зокрема, у Франції цим днем стало 19 квітня, у Німеччині та Польщі – 3 травня, в Італії – 6 травня, в Іспанії – 23 травня.

Аналітики констатували, що антилідерами залишаються країни, де високий рівень споживання ресурсів не компенсується жодною політикою сталого розвитку. Вони також говорять про загальне погіршення ситуації по планеті, оскільки День екологічного боргу з року в рік зміщується на більш ранні дати.

Нещодавно ЕкоПолітика повідомляла про те, що у 2024 році світ встановив новий рекорд за попитом на електроенергію та викидами СО2.

Читайте також
В Україні потенційно може з'явитися 1,2 млн "зелених" робочих місць
В Україні потенційно може з'явитися 1,2 млн "зелених" робочих місць

Особливу увагу при їх створенні обіцяють приділити ветеранам

У 2024 році британська зелена економіка зросла на 10%
У 2024 році британська зелена економіка зросла на 10%

Це еквівалентно 951 000 робочих місць з повною зайнятістю