Литва допоможе Україні виробляти тепло з біоенергетики

Литва допоможе Україні виробляти тепло з біоенергетики

Катерина Бєлоусова

Україна має значний потенціал для розвитку біоенергетики

Україна підписала Меморандум з Литовським енергетичним агентством в рамках якого партнери розроблять пропозиції щодо середньо- та довгострокові плани для відновлення енергосистеми.

Основним фокусом проєктів стане використання біоенергетики у системі централізованого теплопостачання, повідомляє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України у Facebook.

Зазначається, що представники Держенергоефективності та Посольства Литви в Україні після підписання документа провели експертну зустріч. Вони обговорили напрями співпраці у сфері сталого енергетичного розвитку та збільшення використання альтернативних видів палива.

Аташе з питань енергетики Посольства Литви в Україні Лаура Пушінскайте підкреслила, що наразі Литва реалізується проєкт "Відновлення України: співпраця в енергетичній сфері".

В пресслужбі пояснили, що українсько-литовська команда працюватиме над рішеннями щодо використання біомаси для централізованого теплопостачання, зокрема за технологією високоефективної когенерації. Також планується розробка фінансових інструментів для залучення приватного сектору та підготовка проєктних пропозицій. 

"Україна має значний потенціал для розвитку біоенергетики. Ми цінуємо ініціативність Литви поділитися своїм унікальним досвідом переходу на теплову енергію з біомаси. Для українських громад, які потерпають від енерготерору з боку росії, вкрай важливо мати дієві альтернативи, які дозволять стати менш енергозалежними", – сказала директорка департаменту розвитку відновлюваної енергетики Держенергоефективності Олена Ленська.

Зазначається, що за результатами перемовин сторони: 

  • домовилися співпрацювати у рамках фокус-груп;
  • провести детальний аналіз стану сектору теплопостачання та можливостей переходу на біомасу; 
  • розглянути потенційні проєкти із використанням альтернативних видів палива у громадах.

Нагадаємо, Україна підписала меморандум з литовським Міжнародним енергетичним кластером щодо енергоефективності та декарбонізації. Співпраця також передбачатиме розвиток альтернативних видів палива та високоефективної когенерації.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Організація Об'єднаних Націй з промислового розвитку (UNIDO)  допоможе запустити Державний фонд декарбонізації та енергоефективної трансформації в Україні.

Читайте також
Для енергетичного переходу потрібно $3,5 трлн інвестицій щорічно, – аналітики
Для енергетичного переходу потрібно $3,5 трлн інвестицій щорічно, – аналітики

Останніми роками постачання відновлюваної енергії різко зросло, але недостатньо швидко, щоб витіснити викопне паливо з енергетичного балансу

Новий нацплан України з ВДЕ: що він передбачає
Новий нацплан України з ВДЕ: що він передбачає

Експерти одностайні, що наша країна має високий енергетичний потенціал 

Вперше в Україні ОСББ отримало кредит за програмою “5-7-9%” на встановлення СЕС
Вперше в Україні ОСББ отримало кредит за програмою “5-7-9%” на встановлення СЕС

Кількість заявок на пільгові кредити від громадян та бізнесу вже перевищила 7 тисяч